10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’nci yılındayız. İş dünyası olarak, O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Başkan Çetin mesajında şunları kaydetti;

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80’inci yılında saygı, sevgi, rahmet ve özlemle anıyoruz.

Büyük Atatürk, emperyalist güçlerin baskısı altında ezilen, paramparça olmuş bir milleti ‘Kurtuluş Savaşı’ vermek üzere bir araya getirmiş eşsiz bir liderdi. O, askeri dehasının yanı sıra ileri görüşlü bir devlet adamıydı. Verilen destansı istiklal mücadelesini en büyük eserim dediği “Türkiye Cumhuriyeti” ile taçlandırmış, bu eseri çağın ötesinde bir vizyonla hayata geçirdiği devrimlerle ölümsüzleştirmiştir.

Askeri zaferlerin ekonomik zaferlerle taçlandırılması gerektiğini ifade ederek müthiş bir kalkınma seferberliği başlatan Büyük Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ne “muasır medeniyet” hedefini koymuştur.

Bizler de iş dünyası olarak, O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi O’nun dehasını, vizyonunu, fikirlerini, hedeflerini genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz. 10 Kasım 1938’de Büyük Atatürk’ü bedenen kaybetmiş olsak da onun yol gösterici ışığı Türkiye Cumhuriyeti var oldukça yaşayacaktır. Ruhu şad olsun.”