Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 28.Grup (Kırtasiye, fotoğraf ve tercümanlık hizmetleri) Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda komite üyeleri tarafından, özellikle pandemi süreci ile birlikte Antalya’nın birçok cadde ve sokaklarında kısa süreli park yapılmasına izin verilen yollarda uzun süreli parklar yapıldığı belirtilerek, özellikle bazı iş yeri sahiplerinin araçlarını otoparka koymak yerine iş yerlerinin önündeki kısa süreli park yapılmasına izin verilen yollarda akşama kadar park ettiği ifade edildi.

Üyeler bu durumun hem trafiği aksattığını hem de bu bölgelerdeki diğer iş yerlerine alışverişe gelen, kısa süreli park yapmak isteyen vatandaşları ve iş yerlerini mağdur ettiğini kaydetti.

28. Grup Meslek Komitesi, söz konusu durumun ortadan kaldırılması amacıyla özellikle pandemi ile birlikte kısa süreli park yapılmasına izin verilen yollarda ücretli parkmetre sistemine geçilmesi için konunun bir yazı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmesi hususunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına karar verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisiyle ilgili gerekli girişimi başlattı.