Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde eğitim çalışmalarını sürdüren ATSO Akademi’de 16-20 Eylül 2019 tarihlerinde üç program gerçekleşti.

“MÜLAKATÇININ SEYİR DEFTERİ” SEMİNERİ

18 Eylül’de düzenlenen “Mülakatçının Seyir Defteri” Semineri’nde Eğitmen Bilge Ünlüer katılımcılara; “İK’ya genel bakış, Seçme ve yerleştirme süreci, İşe alım sürecinde en çok aranan özellikler, Doğru aday bulmak ve bağlılığını sağlamak için İK uzmanlarının cevaplaması gereken Sorular, Mülakat süreci, Mülakat türleri, Yapılandırılmış mülakat, Yapılandırılmamış mülakat, Panel mülakatı, Grup mülakatı, Stres mülakatı, Yetkinlik bazlı mülakat , Yetkinlik bazlı mülakat sürecinde dikkat edilmesi gereken konular, Yetkinlik bazlı mülakat soru örnekleri, Mülakat kapanışı, Referans araştırması ve Adaylara geri bildiri” konularında bilgiler verdi.

FİNANSAL SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

ATSO Akademi’de 20 Eylül’de “Finansal Sorunlar ve Çözüm Önerileri Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. Eğitmen Özgür Saygı’nın yönetimindeki eğitime 20 kişi katıldı. Eğitimde katılımcılara şu bilgiler verildi;  Finans yönetimi ve unsurları, Varlık kaynak yönetimi, Ödemeler dengesi ve takibi, Nakit akışının önemi, düzenlenmesi ve takibi, Firma-banka İlişkileri, Firmalarda karşılaşılan finansal sorunlar (örnekleri İle), Finansal sorunlara yönelik öneriler.

EMLAK SEKTÖRÜNDE BELGELENDİRME

Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ve Emlak Danışmanı Seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları ve Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Bilgilendirme Eğitimi 20 Eylül tarihinde ATSO’da gerçekleşti.

Eğitmen Mustafa Taşkıran’ın yönetimindeki eğitime 119 kişi katılırken, eğitimde öne çıkan konu başlıkları şöyle; TOBB MEYBEM A.Ş. ve Zingat.com işbirliğinde Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” ve “Emlak Danışmanı Seviye 4” mesleki yeterlilik belgelendirme süreçlerinin değerlendirilmesi.