Muratpaşa Belediyesi’nin Güvenlik, Güzeloba, Konuksever ve Kızıltoprak mahallelerinde yaptığı 4 park, Yenigün Mahallesi’nde yenilenen ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve eski Antalya Milletvekili merhum Osman Berberoğlu’nun isminin verildiği parkta düzenlenen törenle açıldı.

Osman Berberoğlu Parkı’ndan gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal Berberoğlu ailesi, ATSO Başkan Yardımcısı Mızrab Cihangir Deniz, esnaf odaları ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, belediye meclis üyeleri törende yer aldı. 90’lı yıllarda Antalya’nın ticaret ve siyaset hayatına yön veren isimlerin de katıldığı törende CHP ve İYİ Parti Muratpaşa ilçe başkanları da hazır bulundu.

‘HİÇ UNUTMAYACAĞIZ’

Törende Osman Berberoğlu’nun hayatının anlatıldığı sunum duygusal anların yaşanmasına neden olurken merhum Berberoğlu’nun kızı Lütfiye Berberoğlu Sayar, konuşmasında, bu anı parkıyla Osman Berberoğlu adının yaşatılması sağladığı için Başkan Uysal ve ekibine teşekkür etti. Sayar, “Berberoğlu ailesi olarak bu yaptığınızı hiç unutmayacağız” dedi.

KENT KİMLİĞİ VURGUSU

Başkan Uysal, konuşmasında bir kentin kimliğini o kent için verilen emeklerin inşa ettiğini söyledi. İnsanlarının, kurumlarının, o kentin oluşturabildiği bütün değerlerin kentin enerjisini, sistematiğini ve sonuçta bir kent kimliği inşa ettiğini dile getiren Başkan Uysal, “Bu yükselmeden insanların kendine, kentlerine, ülkelerine, toplumlarına saygı duymaları, kendilerini değerli bütünün parçası olarak görmeleri mümkün değil” dedi.

KALİTELİ BİR KENT YAŞAMI

Muratpaşa Belediyesi olarak Antalya için emek vermiş insanlarının anılarını yaşatmak ve kentin kurumsal kimliğinin parçası ve toplumun örnek alacağı kişiler olarak kentin hafızasında yerlerini korumalarını sağlamak istediklerini aktaran Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Zaten yerel ve genel kamu yönetimlerinin işi, sürekli ifade ettiğimiz gibi, sürekli şapkadan tavşan çıkarmak, insanları şaşırtmak, katma değeri olmayan yeniliklerle insanlara farklı bir şey varmış hissi vererek siyasi ilgilerini çekmek değildir. Yerel ve genel kamu yönetiminin görevi sürdürülebilir, kaliteli, nitelikli bir kent ve toplum yaşamını ortaya koymak, insanıyla, diğer faktörleriyle ve bütün birikimleriyle o kentin istikrarlı, nitelikli, kaliteli sürdürülebilir yaşantısı inşa etmektir. O inşada Osman Berberoğlu gibi büyüklerimizin yeri çok önemli.”

YOLUMUZDA DEVAM EDECEĞİZ

Muratpaşa’da belediyeciliğin tüm hizmet alanlarında eşitlikçi, kenti bir nazarda gören toplam kalitenin peşinde koşan yaklaşımlarının devam edeceğini belirten Başkan Uysal, Antalya’ya katkı sağlayan isimleri de her yerde ve alanda yaşatmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Berberoğlu ailesi ve katılımcılar kurdeleyi keserek Muratpaşa Belediyesi’nin 4 yeni parkın ve üzerinde Osman Berberoğlu’nun fotoğrafı ve özgeçmişi bulunan rölyefin açılışını gerçekleştirdi.