Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 13.Grup (Kağıt ve Matbaacılık) Komitesi öncülüğünde ATSO Akademi, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi ve Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü işbirliğiyle matbaacılık sektörüne yönelik düzenlenen eğitimleri başarıyla bitirenlere sertifikaları törenle verildi. 40 saatlik “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Öncesi”, “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Sonrası”, “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tabaka Ofset Baskı” eğitimlerine katılanlar sertifikalarını ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz’in elinden aldı.

ATSO Meclis Salonu’ndaki törene; ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz, ATSO 13.Grup Meslek Komite Başkanı – Meclis Üyesi Sadrettin Kaşlıoğlu, Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canat Duru, Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Katkıcı, ATSO 13. Grup Meslek Komitesi üyeleri ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Törende konuşan ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz, teknolojideki baş döndürücü değişimin tüm sektörleri doğrudan etkilediğini belirterek, “Özellikle dijitalleşme ve bilgisayar teknolojilerinin her alanda yoğun olarak kullanılması tüm sektörler gibi matbaacılık sektörünü de doğrudan ilgilendirmektedir. İş yapma biçimleri ve işleri yapmak için ihtiyaç duyulan bilgi günden güne değişmekte ve bu değişim her geçen gün adeta evrim geçirerek devam etmektedir. Tüm sektörlerin ve sektör çalışanlarının, hatta bir adım daha ileriye gidersek, kentlerin ve ülkelerin bu değişime ve dönüşüme ayak uydurması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Artık değişimi yakalayamayanın, inovasyon kültürünü benimsemeyenin hayatta kalamayacağı bir çağdayız” dedi.

İNOVATSO VE ANTALYA 4.0

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Antalya’nın inovasyon altyapısına katkı sunmak adına bir dizi faaliyet yürüttüğünü ifade eden Deniz konuşmasını şöyle sürdürdü;

“İnovasyon yarışmalarımız ve dijitalleşme odaklı toplantılarımız ile yenilikçilik kültürünün önemini kamuoyuna duyurmak için çalışıyoruz. Odamız bünyesinde hizmet veren inovasyon merkezimizde iş fikirlerinin ticari yatırımlara dönüşmesi için ortam sunuyoruz. Merkezimizde yer alan mekanik, elektronik ve yazılım atölyelerimiz tüm üyelerimizin, çalışanlarının ve öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Bunun yanı sıra Antalya’yı tüm sektörleri ile geleceğe hazırlamak hedefi ile başlattığımız Antalya 4.0 projemizin de ilk çıktılarını almaya başladık. Bu proje kapsamında Kent 4.0, Tarım 4.0, Sanayi 4.0, Turizm 4.0 ve Ticaret 4.0 başlıklarında geniş katılımlı onlarca toplantı ve çalıştay düzenleyerek gelecek trendlerini ve geleceğe hazırlanmak için Antalya’da yapılması gerekenleri masaya yatırdık. Toplantıların sonucu bir kitap haline getirildi ve Antalya’ya bir vizyon belgesi kazandırılmış oldu. Bu kitaba Odamızın internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Her kurumun, her sektörün, her bir çalışanın daha iyi bir Antalya için bu vizyona katkı vermesi gerekiyor.”

“VATANINI EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü hatırlatan Deniz, “Her birimiz daha iyi bir Türkiye ve Antalya için görevlerimizi layıkıyla yerine getirme bunun için de günceli yakından takip etme sorumluluğuna sahibiz. Bugün sertifikalarını alacak olan kursiyerlerimiz görevlerini daha iyi yapabilmek adına bu eğitim programını tamamladılar. Eğitimcilerimiz görevlerini iyi yaparak kursiyerlerimize güncel bilgilerini aktardılar. Kurumlarımız bilgi birikimlerini ve kapasitelerini kullanarak bu paylaşıma vesile oldular. Bu duygu ve düşüncelerle görevini iyi yapan herkese, tüm kurumlarımıza teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursu başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi. Tören günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.