Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, yayımladığı yeni yıl mesajında 2020’nin tüm dünyaya huzur, barış ve bereket getirmesini diledi.

Başkan Davut Çetin mesajında şunları kaydetti:

“Dünya ekonomisinde ticaret savaşları ve resesyon, Türkiye ekonomisinde de küçülmenin devam edeceği beklentileriyle başlayan 2019 yılını yüksek işsizlik gibi sorunlara rağmen daha iyimser beklentilerle tamamlıyoruz. Bir dizi tedbir ile dövizin frenlendiği, ekonomide çarkları döndürmek üzere kredi hacminin bir nebze arttığı, siyasette ve dış ilişkilerde önemli gelişmelerin yaşandığı bir süreç sonunda ekonomide dipten dönüş sinyalleri güçlenmiştir. 2020’ye turizmdeki gelişmenin devam edeceği, inşaat sektöründe büyümenin başlayacağı, tüm sektörlerde çarkların daha hızlı döneceği bir yıl ümidiyle giriyoruz.

Her yeni yıl beraberinde yeni umutlarla, beklentilerle gelmektedir. 2020 yılının da bizi geleceğe güçlü şekilde taşıyacak başarılı adımlarla ilerlediğimiz bir yıl olmasını diliyorum.

Geride bıraktığımız 2019 yılında ATSO olarak Antalya’ya ve üyelerimize katkı sağlamaya gayret ettik, sektörlerimize destek olacak birçok çalışmaya imza attık. Antalya 4.0 projemizle kentimizin önüne güçlü bir vizyon belgesi koyduk. ATSO İnovasyon Merkezimizde girişimci fikirlere destek verdik, üyelerimize verdiğimiz dijitalleşme, e-ticaret, e-ihracat konularındaki eğitim ve danışmanlık hizmetlerine yenilerini ekledik. Tarım ve Sanayi ihracatımıza URGE projelerimizle destek olmaya devam ettik.  Eğitimde ATSO Akademi, ATSO MESEM çalışmalarına Antalya Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’yle işbirliği projesini ilave ettik. Turizmi 12 aya yaymak ve kent turizmini geliştirmek için yaptığımız çalışmalar zenginleşerek devam etmekte. Antalya Kültür Sanat sergileri, söyleşileri, eğitimleriyle kent merkezinin çekim merkezlerinden birisi oldu.”Sokakta Şenlik Var” projesi, Saklıkent Kay-Sür-Yüz yarışmamız bu yıl turizm ve ticaret için başlattığımız çalışmalar olmuştur. “ATSO-SİAD’lar İşbirliği Platformu”, “Yerel Yönetimler Zirvesi” gibi çalışmalarımızla kentimize birlikte sahip çıkmanın önemine vurgu yaptık. Bu işbirliği platformlarımızı meslek odaları ile proje bazında işbirliği yaparak güçlendireceğiz ve 2020 yılında ortak projelerle daha ileri noktalara taşıyacağız.

2020 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. yılını da kutlayacağız. Bu önemli yıldönümünün ekonomiden eğitime, hukuktan vergi sistemine kadar ihtiyaç duyulan her alanda ortaya konacak ve toplumun tümü tarafından sahiplenen yapısal reformlarla taçlandırılması ülkemize güç katacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2020 yılının tüm dünyada barışın, mutluluk, huzur ve bereketin hâkim olduğu, ülkemizin de her alanda güçlü ve başarılı adımlarla yol aldığı bir yıl olmasını diliyorum.”