9.Grup (Tekstil) Meslek Komitesi, ürünlerini kaldırımda sergileyen işyerlerinin ve masa-sandalyelerini kaldırıma koyan lokantaların bulunduğu Güllük Caddesi’nde yaya trafiğinin olumsuz etkilendiği, çok çirkin ve karmaşaya neden olduğu için Büyükşehir Belediyesinin acilen bir düzenleme getirmesini istedi.

Son zamanlarda özellikle Güllük Caddesinde ürünlerini işyerinin dışına çıkararak sergileyen tacir ve esnaf sayısının giderek arttığını ifade eden komite üyeleri, bu durumun caddede kurallara uyan işletmeleri, caddeye alışverişe gelen insanları ve yaya trafiğini olumsuz etkilediği, adeta bir semt pazarı görüntüsü oluşturduğu belirttiler.

Ayrıca, Güllük Caddesi üzerinde bulunan ve yiyecek-içecek hizmeti sunan işyerlerinin masa ve sandalyelerini kaldırım üzerine koyduklarını dile getiren komite üyeleri, söz konusu işgalin de görüntü kirliliği ve karmaşaya sebep olduğu, düzensizlik yarattığını vurguladılar.

Komite, bu tür olumsuzlukların yaşanmaması, Güllük Caddesinin daha düzenli bir hale getirilmesi, özellikle kaldırım üstünde bulunan masa ve sandalyelerin kaldırılması, gerekli önlemlerin alınması ve denetimlerin sık sık yapılması maksadıyla Büyükşehir Belediyesine yazı yazılmasını önerdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisini yerinde bularak gerekli yazışmaları başlattı.