Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Ankara Çubuk’taki şehit cenazesi sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı düzenlenen saldırı sonrasında bir kınama mesajı yayımladı.

Düzenlenen saldırının sorumlularının bir an önce bulunarak yargıya hesap vermelerini vurgulayan ATSO Başkanı Davut Çetin, mesajında şunları kaydetti;

“Dün Hakkari’de şehit olan dört askerimizin acılarının üzerine, bugün Ankara Çubuk’ta şehit cenazesinde Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının üzüntüsü eklenmiştir. Bir cenaze töreninin protesto ve linç saldırısına dönüştürülmesini şiddetle kınıyor, saldırının aydınlatılmasını ve sorumluların yargıya hesap vermesini bekliyoruz. Bu saldırı Türkiye demokrasisine, hukuk devleti ilkelerine ve millet vicdanına karşı yapılmış, Türkiye’yi dünya kamuoyu gözünde küçük düşüren, herkesin ciddi alarak üzerinde düşünmesi gereken bir saldırıdır.

Milli birlik ve terörle mücadele için en önemli araç, demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kutuplaşma yerine uzlaşma ortamını güçlendirmektir. Maalesef seçim sürecinde sarf edilen sözlerin nefret kültürünü beslediğini, bugün halen sosyal medyada ve bazı basın organlarında nefret dilinin ve kışkırtmanın devam ettiğini, bu gerilim siyasetinin milletimizi kutuplaşmaya sürüklediğini üzüntüyle görüyoruz. Devlet ve siyaset adamlarımız artık her söze dikkat etmeli, ülkemizin geleceğini tehlikeye atan nefret ve kutuplaşma sürecini sona erdirmeye katkı yapmalıdır. Bütün yetkililerin ve bütün siyasi partilerin bu olaydan gerekli dersi çıkarmalarını, acil olarak itidal ve uzlaşma çağrısı yaparak bir araya gelmelerini diliyoruz.”