Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP), Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği üyelerine anlatıldı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) 2019’un ilk geleneksel öğle yemeği Delphin Imperial Lara’da gerçekleştirdi. POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, yemeğin açılışını gerçekleştirdi. Atmaca’nın konuşmasının ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı ve İŞKUR Antalya İl Müdürlüğü Şube Müdürü Neva Akçayır, MEGİP ve yaptıkları çalışmalar hakkında POYD üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, MEGİP’in önemine dikkat çekerek şunları kaydetti;

“ATSO olarak MEGİP’i önemsediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. MEGİP ile amaçlanan işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü ihtiyacının karşılanmasıdır. Bu doğrultuda da mesleki eğitimlerin düzenlenmesi hedeflenmiştir. MEGİP ile kamu – özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilerek mesleki eğitimlerin düzenlenmesi bizleri mutlu etmektedir.

Geçen sene Eylül ayı itibariyle protokole ilişkin çalışmalarda başlamış bulunmaktayız. Bu süre zarfında özellikle turizm sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize yönelik kurslar açılmıştır.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolünün sağladığı faydalar ve teşvikleri oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza İŞKUR yetkililerimize, firmalarımıza, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize katkı ve destekleri teşekkür ediyorum.”