Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Hacısüleyman’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bahar, ATSO’nun çalışmaları ve Antalya ekonomisi hakkında bilgiler verdi.

En büyük dileğinin Ukrayna ve Rusya arasında bir an önce barışın sağlanması olduğunu belirten Bahar, “Antalya bir dünya şehrine haline geldi. Burada toplumlarımız beraber yaşıyor. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Ukrayna ve Rusya arasında barışın bir an önce sağlanmasını diliyorum” dedi.

Ukrayna ve Antalya arasında ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Bahar, özellikle tarım, turizm ve gıda sektörlerinde Ukrayna ile işbirliklerinin geliştirilebileceğini, bu alanlarda ikili iş görüşmeleri ve alım heyeti organizasyonları düzenlenebileceğini vurguladı.

Konsolos Emir Rustamov da, Başkan Bahar ve yeni yönetim kurulunu tebrik ederek başarılar diledi. Tahıl Koridoru anlaşmasında Türkiye’nin göstermiş olduğu yoğun diplomatik çalışmalar için teşekkür eden Rustamov, Ukraynalıların ve kendisinin Antalya’yı ve Türkiye’yi evleri gibi gördüklerini söyledi.

Görüşmede ATSO ile Kiev Ticaret Odası arasında iş birliğinin geliştirilmesi ve karşılıklı heyet organizasyonlarının düzenlenmesine ilişkin çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.