Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Petroleum İstanbul 2019 Fuarı’na Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 14. Meslek Komitesi (Akaryakıt ve gaz ürünleri) bir stant açarak katıldı.

28-30 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşen ve odağı “enerjide dijital devrim” olan Petroleum İstanbul 2019 Fuarı, enerji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaları buluşturdu. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı fuar, Tüyap Palas İstanbul Balo Salonu’nda görkemli bir törenle açıldı.
Petroleum İstanbul 2019 ve Gas& Power Network 2019 fuarlarını, açık kaldığı 3 gün boyunca 4.308’i yabancı olmak üzere toplam 31.278 kişi ziyaret etti.

Fuara, 250’yi aşkın firma ve 800 marka katıldı. Fuarda stant açan Odamız 14. Meslek Komitesi, grupta faaliyet gösteren firmalar ile bayilerin buluşmalarını sağladı. Bu yıl oluşturulan ‘Petroleum İstanbul Akademi’ alanında fuar boyunca çeşitli oturumlar ile konuşmacılar ve ziyaretçiler, sektöre dair istişare olanağı buldu.
Fuarın son gününde geleneksel olarak düzenlenen ‘Büyük Bayi Toplantısı’nda da sektörün sorunları masaya yatırıldı ve bayilerin kendilerini dile getirecekleri bir platform oluşturuldu.

Büyük Bayi Toplantısı’na PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, EPDK Petrol Piyasası Daire Başkanı Abdullah İnce, EPDK LPG Piyasası Daire Başkanı Muhammed Demir, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer ve Enerji Petrol Gaz Genel Yayın Yönetmeni Emin Kaya ile birlikte, Türkiye’de yakıt sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda bayi temsilcisi katıldı.