Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı ve 48. Grup (Eğitim faaliyetleri) Meslek Komitesi Başkanı Ertürk Karaman, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’i ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Nilay Akbaş Tarakçı, meslek liselerinin önemine işaret ederek, iş kollarına eğitimli ara eleman sağlayan bu okullara yönelik toplumda oluşan ön yargının kırılması gerektiğini dile getirdi. Tarakçı, kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceğinin, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçtiğini kaydederek, bunda da mesleki eğitimin payının büyük olduğunu ifade etti.

Nilay Akbaş Tarakçı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile her konuda birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirterek, “Oda olarak Kente Önem Katanlar (KÖK) ödül törenimize bir misyon yüklemek, ödül törenimizi bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmek için, geleceğin teminatının iyi eğitimli gençlik olduğundan da yola çıkarak “eğitim” olarak belirledik. 2020 yılı için ödül sahipleri adına Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir spor salonu armağan ettik” dedi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’de yaptığı konuşmada, Mesleki teknik ve endüstri meslek liselerinde öğrencilerin iş hayatına adapte etmek için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilerin diğer normal liselerdeki öğrenciler gibi tüm kültür derslerini de en iyi şekilde aldıklarını kaydetti.

Hüseyin Er, Kovid-19 salgını ile mücadele günlerinde güçlenen mesleki eğitimin üretim kapasitesinin ne kadar hızla harekete geçirebildiği ve toplumun ihtiyaç duyduğu ürünleri nasıl üretebildiğinin de topluma gösterildiğini dile getirdi.