Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Genç Girişimciler Kurulu (GGK) üyeleri, tanışma ve istişare toplantısı ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlendi. ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ayanoğlu’nun katıldığı etkinliği TOBB Antalya GGK İcra Kurulu Başkanı Ahmet Ekelik ev sahipliği yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ayanoğlu, genç girişimciliğinin önemine vurgu yaptı. Antalya’da genç girişimciliğinin daha ileriye gitmesi ve genç girişimci sayısının arttırılması için ATSO olarak her zaman destek verdiklerini dile getiren Ayanoğlu, “Genç Girişimciler Kurulumuzun Antalya için katma değer yaratmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüreceğini ve bu bilinçte görevlerini yapmaya başladıklarını görüyoruz. Oda ve Antalya olarak sizlerden beklentimiz büyüktür. Genç Girişimciler Kurulumuzun dinamizmiyle, yeni projeleriyle Odamıza ve genç girişimciliğine güç katmasını istiyoruz. Bu kurulda görev yapan sizlerin bir araya gelerek yeni yatırımlara kapı açmanızı, kent ekonomisine canlılık katmanızı bekliyoruz. Girişimci adaylarını teşvik etmenizi, onlara mentörlük yapmanızı diliyoruz” şeklinde konuştu.

ATSO’nun tüm imkanlarının genç girişimciler için her zaman hazır olduğunu da sözlerine ekleyen Ayanoğlu, “Başta INOVATSO ve ATSO Akademi olmak üzere Odamızın bütün imkânları geliştireceğiniz projelere açıktır. Bugün burada sağlanan birliktelik son derece önemlidir. Bu birlikteliği Antalya için değere dönüştürmek sizin elinizdedir” dedi.

Toplantının bir diğer açılış konuşmasını yapan TOBB Antalya GGK İcra Kurulu Başkanı Ahmet Ekelik, gençleri girişimciliğe özendiren projelere imza atmak istediklerini belirtti. Genç girişimciliğinin gelişmesinin hem Antalya hem de Türkiye için önemli bir katma değer oluşturacağını belirten Ekelik, “Bizler bundan sonra ürettiğimiz projeler ile önceki dönemlerden aldığımız çıtayı bir üste taşımak için çaba göstereceğiz. ATSO Yönetiminin bizlere verdiği destek ile bu kent ve gençleri girişimciliğe özendirmek için çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen ‘Hızlı Tanışma’ etkinliği ile TOBB Antalya GGK Üyeleri bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.