Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) üyeleri, tanışma ve istişare toplantısı ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlendi. ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı’nın katıldığı etkinliğe TOBB Antalya KGK İcra Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu ev sahipliği yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, Kadın Girişimciler Kurulunda yer alan herkesin çalışmalarda gösterdiği özveriye teşekkür etti. Kadın girişimciliğine ATSO Yönetim Kurulu olarak büyük önem verdiklerini ifade eden Tarakçı, “Yeni dönemde de Kadın Girişimciler Kurulumuz dinamizmiyle, yeni projeleriyle Odamıza güç katacağından eminiz” şeklinde konuştu.

Kurulda yer alan herkesin kadınları girişimciliğe teşvik etmek için çaba göstermesi gerektiğine vurgu yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Tarakçı, “Sizlerden beklentimiz kadın girişimci adaylarını desteklemeniz ve onlara mentörlük yapmanız yönünde” ifadelerini kullandı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’in de özellikle kadın girişimciliğine büyük önem verdiğini dile getiren Tarakçı, “Kadın Girişimciler Kurulumuzun geliştirileceği tüm projelere Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun bakışı her zaman olumlu yönde olacaktır. Ben de bu kurulun doğal üyesi olarak ATSO Yönetim Kurulu ile aranızda köprü vazifesi görerek sizlere her zaman tüm çalışmalarınızda destek olacağım. Bundan sonra sık sık birlikte olacağız. Umarım bugünkü bu tanışma toplantısı da hepimiz için çok faydalı geçecek” dedi.

Toplantıda daha sonra söz alan TOBB Antalya KGK İcra Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu, kurul üyelerine geçmiş dönem çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. ATSO’nun desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini ifade eden Kocaoğlu, “Geçmişte yaptığımız çalışmaların çıtasını daha ileriye taşıyarak yeni dönemde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurul olarak her zaman kadının iş yaşantısındaki yerini arttırmak ve güçlendirmek için çalışmalar yaptık. Projeler ürettik. Bundan sonra da hem geçmişten gelen projelerimizi birlikte sürdüreceğiz hem de yeni projelere birlikte imza atacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen ‘Hızlı Tanışma’ etkinliği ile TOBB Antalya KGK Üyeleri bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.