Antalya Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyetini sürdüren ATSO AKADEMİ faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. ATSO Akademi 14 -21 Haziran 2019 tarihleri arasında dört eğitim gerçekleştirdi.

 

Hastane İşlemleri ve Kamu İhale Hukuk İlişkisi Bilgilendirme Semineri

ATSO Akademi’de 14 Haziran 2019 tarihinde Eğitmen Dr. Ahmet Kürşat Ersöz’ün konuşmacı olduğu “Hastane İşlemleri ve Kamu İhale Hukuk İlişkisi Bilgilendirme Semineri”ne 23 kursiyer katıldı. Seminerde; Kamu ihale hukuku, Kamu ihale hukukunun temel ilke ve kuralları, İhaleye hazırlık ve ihale işleminin yapılış süreci, İhale sürecine yönelik olarak gerçekleştirilecek müracaatlar ve yargısal denetimi konularında bilgiler verildi.

30 Saatlik Dış Ticaret Akademisi Eğitimi

ATSO Akademi’de 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında “30 Saatlik Dış Ticaret Akademisi Eğitimi” gerçekleştirildi. Eğitmen Bülent Balyemez’in verdiği eğitime 19 kursiyer katıldı. Eğitimde; Dış ticarete giriş, Teslim şekilleri, Dış ticarette ödeme şekilleri, Akreditif metin üzerinden uygulama, Yeni ödeme şekli BPO, Akreditif, Uluslararası sözleşmeler, Dış ticarette müşteri bulma yöntemleri, Dış ticarette kullanılan evraklar, Temel ihracat ve ithalat mevzuat, Temel gümrük mevzuatı, Dahilde işleme rejimi, Hariçte işleme rejimi konularında bilgiler verildi.

Gönülden Gönüle İletişim

ATSO Akademi tarafından İzgören Akademi işbirliğinde 18 Haziran 2019 tarihinde ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen “ATSO’da 9. Saat Salı Buluşmaları”nın ilki büyük beğeni topladı. Eğitmen Oytun Yumşak, büyük ozan Neşet Ertaş’ın türküleri ve yaşam öyküsünden kesitler sunduğu “Gönülden Gönüle İletişim” başlıklı seminerde katılımcılara iletişimin önemini anlattı.

Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım Bilgilendirme Semineri

ATSO Akademi tarafından 19 Haziran 2019 tarihinde “Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. 24 kişinin katıldığı seminerde Eğitmen Tolga Duman; Marka nedir? Marka olma kriterleri ve marka ön araştırması, Başlamadan önce emtia sınıfları nedir? Marka türleri, Marka tescil süreçleri ve maliyetler, Markanın sahibine sağladığı haklar ve ihlal durumunda cezai yaptırımlar, Patent nedir? Sınırları nerede başlar? Nerede Biter? Patent alma süreçleri  ve maliyetler, Patentin sahibine sağladığı haklar ve ihlal durumunda cezai yaptırımlar, Endüstriyel tasarım nedir? İki benzer tasarım birbirinden ayıran nedir? Başvurudan önce tasarım araştırma, Endüstriyel tasarım alma süreçleri ve maliyetler, Endüstriyel tasarımın sahibine sağladığı haklar ve ihlal durumunda cezai yaptırımlar konularında bilgiler verdi.

 

ATSO Akademi eğitimlerine ulaşmak için:

https://www.atso.org.tr/takvim/2/2/goster.html