ATSO Başkanı Ali Bahar ile Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, ATSO Cumhuriyetin 100. Yıl Ödülleri Töreni’nde kazananlar adına inşa edilecek olan ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi binasının temel atma törenini gerçekleştirdi.

ATSO Başkanı Ali Bahar, “Kadim şehir Elmalı’nın geleceğe dönük yüzünü temsil etmek amacıyla modern bir hizmet binasını hayata geçirdik. Oda üyelerimiz ile birlikte çocuklarımız ve Elmalı halkı eğitimlerden ve sağlık hizmetlerinden faydalanacak” dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından, ATSO Cumhuriyetin 100. Yıl Ödül Töreni’nde kazananlar adına inşa edilecek olan ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi binasının temel atma töreni, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Milletvekili Hasan Subaşı Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’ın torunu Hamdi Yazır tarafından gerçekleştirildi. ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi binasının temel atma törenine Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Murat Totoş, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Yayla, Hakan Pakalın, Meclis Başkan Yardımcımız Mızrab Cihangir Deniz,  26. Grup Kuyumculuk, Mücevher ve Saat Meslek Komitesi Meclis Üyemiz Ömer Gilan, 9. Grup Tekstil Meslek Komitesi Meclis Üyemiz Osman Çoban, 24. Grup Elektrik Enerjisi, Üretim, Dağıtım ve İlgili Hizmet Faaliyetleri Meslek Komitesi Meclis Üyemiz Ayhan Çakır, 23. Grup Elektronik Ürünler ve Telekomünikasyon Komite Başkanımız Fikret Erdemoğlu, 32. Grup Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Zülküf Demir, Genel Sekreterimiz Av. Aslı Şahin Tekin, ATSO Elmalı temsilcilerimiz Halit Akar ve Ali Tekeli ile Elmalılı vatandaşlar katıldı. ATSO Başkanı Ali Bahar, “Kadim şehir Elmalı’nın geleceğe dönük yüzünü temsil etmek amacıyla modern bir hizmet binasını hayata geçirdik. Oda üyelerimiz ile birlikte çocuklarımız ve Elmalı halkı eğitimlerden, sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Sadece bina yatırımları değil insana yatırımlarla da çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ELMALI İÇİN ÇABA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Yüce Yaratan razı olsun hepiniz başsağlığı dilediniz. Cuma günü babamı kaybettim. Ama babam bize hep çok çalışmayı öğretti. Gayreti öğretti Biz öyle yaşamayı öğrendik. Pazartesi günü birinci yılımız dolayısıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdik. Bugün Elmalıdayız çalışmaya devam ediyoruz. Acımızı içimizde yaşıyoruz. Ama bu şehre olan hizmetimizi asla engellemiyor” diye konuştu. Seçimlerden önce ilçelerle kucaklaşacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Başkan Bahar, “ATSO belki de tarihinde ilk defa ilçeleriyle bu kadar kucaklaşıyor. Korkuteli’nden sonra bunun ikinci ayağı da Elmalı oldu. Korkuteli’nde organize sanayi bölgesini, Elmalı’da da hizmet binasını hayata geçiriyoruz. Bir kereyle kalmayıp yetinmeyeceğiz, acaba Elmalı’da, ilçelerimizde neleri tesis edebiliriz, neleri yapabiliriz bunun için büyük bir çaba içerisinde olacağız” dedi.

ATSO’YU BÜTÜNLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

İlçeler için çalışacaklarını ile getiren Başkan Bahar, sözlerini şöyle sürdürdü, “ATSO hakkında  ‘para almaktan başka ne işe yarar’ algısını tamamen kıracağımızı buna da ilçelerden başlayacağımızı söyledik. Çünkü siz büyük bir zahmetle bizden belge alıyorsunuz. Korkuteli’nden başladık ve Korkuteli’ni bir sanayi ilçesi yapmak için 1 milyon 200 bin metrekarelik Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi’ni açmak üzereyiz. İkinci ziyaretimizi Elmalı olarak belirledik, burada eğitim ve sağlık birimimizle alakalı hizmet binamızın temelini atmak İçin buradayız. Amacımız sadece bir bina yapmak değildi. Aynı zamanda üyelerimizle yapacağımız akşam yemeğinde ilçemizle birlikte ATSO’yu bütünleştirmek istedik. Bunu yılda bir kez muhakkak yapacağız. Her yıl bir kez geleceğiz, helalleşeceğiz, gönül gönüle olacağız. Bugün burada olmamız başlangıcı.” dedi.

‘BAŞKAN BAHAR’I KUTLUYORUM’

Törene katılan Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, “Bu güzel tesisin temel atma töreni için Ali kardeşimize hem de belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Ali Bahar çalışkan ATSO başkanımız. Şu acılı günlerinde yine hiç durmadan hizmetine devam etmekte ve ilçelerden başlayarak hizmetlerini sürdürmesini de tebrik ediyorum. Odalarımızda çok ciddi meblağlar birikiyor. Bunu ilçeleriyle, yerelle paylaşarak ilimize doğru götürmesinde çok büyük yarar görüyorum. Kendisini kutluyorum. Elmalı’ya, bu mübarek şehrimize her hizmeti çok değerli buluyoruz. Geçmişte Elmalı kendi dayanışmasıyla, kültürüyle birçok hizmetini tamamlamıştı. Şimdi görüyorum kurumlarımızın hizmetlerinden de Elmalı faydalanmakta, bunların sürmesini diliyorum” dedi. Elmalı’ya yaptıkları yatırımları için ATSO’ya teşekkür eden Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, “Ali Bahar başkanımız sağ olsun hayalimizi hayata geçirdi. İnşallah en kısa zamanda da açılışımızı yaparız. Burası da Elmalı’ya hayırlı uğurlu olsun, güzel hizmetler vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

ELMALI’DA ÜYELERLE BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, üye buluşmaları kapsamında Elmalı’da ATSO üyesi iş insanlarıyla bir araya geldi. ATSO tarafından hayata geçirilen ve ATSO Cumhuriyetin 100. Yıl Ödülleri Töreni’nde kazananlar adına inşa edilecek olan ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Bahar, “Yapacağımız bu güzel yatırımı sizlere kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Kentimiz ve ilçelerdeki üyelerimiz için yapacağımız her çalışma bizlere heyecan veriyor. Elmalı’nın faydalanabileceği örnek bir eğitim ve sağlık merkezinin geçtiğimiz aylarda protokolünü imzalamıştık. Temel atma törenimizi de gerçekleştirdik. En kısa sürede hayata geçecek olan projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ELMALI’YA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURALIM”

ATSO tarafından hayata geçirilen Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Ali Bahar, “Korkuteli ilçemizde istihdama, ekonomiye büyük bir katkı sunacak olan projemizi hayata geçirmek üzereyiz. Burada da ilçemiz ekonomisine katkı koyacak bir OSB’yi hayata geçirebileceğimize inanıyorum. Buradan sesleniyorum, bana yer tahsisi ile ilgili bilgi verin, söz veriyorum bu işin takipçisi olacağım ” dedi. Nitelikli eleman, tarım ve sulama konusunda birçok talebi dinleyen Başkan Bahar, “Teşviklerin verilmesi konusunda her zaman dile getirdiğimiz gibi Alanya ile Elmalı’yı, Korkuteli’ni bir tutamazsınız. Bu yüzden devlet destekleri ve teşviklerinin bölgesel olarak verilmesini değil, ilçelere indirgenmesini istiyoruz. Hayata geçirilmesi durumunda, özellikle Antalya’mız ve ilçelerinin kalkınmasını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu. Toplantıda, Elmalı İlçesi 2022 Yılı Ticari Bilanço Büyüklüğüne göre dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

DEVRİN SON DİN ÂLİMİ HAMDİ YAZIR KENT MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ

Elmalı ziyareti kapsamında devrin son din âlimlerinden olan Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’ın eserlerinin bulunduğu kent müzesini Yazır’ın torunu Hamdi Yazır ile birlikte ziyaret eden Başkan Bahar ve beraberindeki heyet, müzede yer alan eserler ve hat sanatı yazıları hakkında bilgi aldı.