Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) turizmi çeşitlendirilerek 12 aya yayılması hedefleri kapsamında, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle oluşturduğu ATSO Sağlık Turizmi Kümesi Projesi HİSER (Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması) çalışmalarını sürdürüyor.

Ayakta ve yatakta sağlık hizmeti sunucuları ile ağız ve diş sağlığı kliniklerine yönelik yürütülen Proje kümesi firmalar için Devlet Destekleri Eğitimi düzenlendi.

Online düzenlenen eğitimde, Ticaret Bakanlığı Uzman Yardımcısı Hüseyin Adlım tarafından, Küme üyeleri firmalara devlet desteklerinden daha fazla faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla detaylı bilgiler verildi.

Online düzenlenen eğitimde, Ticaret Bakanlığı Uzman Yardımcısı Hüseyin Adlım tarafından, küme üyeleri firmalara devlet desteklerinden daha fazla faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla detaylı bilgiler verildi. Ürün/hizmet/marka tescil koruma, acente komisyon, rapor ve yurtdışı şirket alımı danışmanlığı, belgelendirme, fuar katılımları, reklam, tanıtım pazarlama ve yurtdışı birim desteği gibi desteklerin anlatıldığı eğitim, soru cevap bölümüyle sona erdi.

Eğitimde konuşan Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Sağlık ve Seyahat Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Aksoy da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na sağlık turizmi küme çalışmalarıyla ilgili teşekkürlerini iletirken, sağlık turizminde kümelenme çalışmalarına desteklerinin süreceğini ifade etti.

ATSO Sağlık Turizmi Kümesi Projesi’nde 13 üye firma bulunuyor. Bunlardan 2’si hastane, 10’u diş kliniği ve 1’i de cilt kliniği faaliyeti yürütüyor.