KÖK Ödülleri kapsamında yaptırılan Hangar, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Devredildi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Kente Önem Katanlar Ödülleri kapsamında Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptırılan Erol Erkan Uçak Bakım Hangarı törenle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. Devir protokolü Vali Ersin Yazıcı, ATSO Başkanı Davut Çetin ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er tarafından imzalandı.

Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene; Vali Ersin Yazıcı, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ile hangara adı verilen merhum Erol Erkan’ın eşi ve çocukları katıldı.

ATSO Geleneksel Ödül Töreni’ni Kente Önem Katanlar (KÖK) adıyla bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdüklerini ve her yıl eğitim alanında bir proje yaptıklarını belirten Davut Çetin, “Geçtiğimiz yıl Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir spor salonu inşa etmiştik. Bu yıl da Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir uçak bakım hangarı yaptırdık. Hangara Ocak ayında vefat eden Yönetim Kurulu Üyemiz değerli ağabeyimiz Erol Erkan’ın adını verdik. Hem KÖK Ödülünü kazanan kişi ve kuruluşların hem de Erol Erkan’ın adının bu eğitim yuvasında yaşamasını arzuluyoruz. Kentimize ve eğitim camiasına hayırlı olsun” dedi.

Vali Ersin Yazıcı da, uçak gövdesi, motoru ve elektronik sistemleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim verilecek olan hangarın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erkan Ailesi’yle bir müddet sohbet eden Vali Ersin Yazıcı ve ATSO Başkanı Davut Çetin, daha sonra Okul Müdürü Haldun Çevik, öğretmen ve öğrencilerle hangarı gezdi.