ATSO Akademi’den E-Ticaret E-İhracat Eğitimi ve Danışmanlık Hizmeti. 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, E-Ticaret E-İhracat projesi kapsamında; Oda üyelerine yönelik e-ticaret, e-ihracat eğitim ve danışmanlık hizmeti verileceğini açıkladı. “E-Ticaret E-İhracat Eğitimi”ne 20-21 Şubat tarihlerinde başlanacağını belirten Davut Çetin, tüm ATSO üyelerini ve çalışanlarını bu projeden faydalanmaya davet etti.

Dijital teknolojilerdeki gelişmeler ile ticarete sınırların ortadan kalktığını vurgulayan Davut Çetin projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi;

“Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak e-ticaret odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl “E-Ticarete İlk Adım” başlığı altında bir dizi eğitim ve etkinlik düzenlemiştik. Birçok üyemiz bu vesileyle işlerini internete taşıdılar. 2020 yılında ise “E-Ticaret, E-İhracat Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Projesi’ni hayata geçiriyoruz.

Bu projeyle; Odamız üyelerine, kendi alan adı altında çalıştırabileceği e-ticaret/e-ihracat sitesi, e-ticaret eğitim ve danışmanlığı, dijital reklam ve pazarlama danışmanlıkları ücretsiz verilecek. Bu proje ile üyelerimiz internet üzerinden perakende ve toptan satış yapılabilecek, çok dilli ve para birimleri ile çalışabilen uluslararası e-ticaret/e-ihracat yazılımı ile ulusal ve uluslararası potansiyel müşterilerine erişim imkânlarını arttıracak, ürün ve hizmetlerin bilinirliliğini yükseltecek, yabancı platformlarla entegre, firmaları merkezi bir yönetimle dünyaya daha fazla açabilecekler. E-Ticaret E-İhracat Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti projesi bir yıl devam edecek olup, üyelerimize eğitim ve danışmanlık desteği sağlanacak.

E-Ticaret E-İhracat ile Geniş Kitlelere Ulaşma İmkanı

Başkan Çetin söz konusu proje ile ATSO üyelerine; e-ticaret/e-ihracat panel yönetimi alan adı seçimi, yönlendirme ve mail yönetimi,  kategori, marka, ürün, seçenek, özellik yönetimi, tema, logo, banner, fotoğraf, görsel optimizasyon ve yönetimi, sözleşme, blog, içerik sayfaları, iletişim sayfaları, ödeme, kargo, pazaryerleri yönetimi, ödeme ve kargo sistemleri yönetimi, kampanyalar, dil/para birimi yönetimi, dijital reklam ve pazarlama yönetimi, pazaryerleri ve entegrasyonlar, uygulama – site kurulumları, alan adı seçimi, yönlendirme ve mail yönetimi, tüm alan adlarında sitelerin açılışları, banner, fotoğraf ve görsellerin hazırlanması, firma gerçek kategori, marka ve ürünlerinin örnek girişi, sosyal medya hesapları ve anlık mesajlaşma yönetimi, ana sayfa/kategori tema düzenlemeleri pazaryerleri ve entegrasyonlar, ödeme sistemi ve kargo testleri gibi konuları içeren iki günlük eğitim verileceğini ayrıca katılımcılara tüm bu hizmetlerden (site altyapısı, site barındırma/hosting, eğitimler) 1 yıl boyunca ücretsiz faydalanacaklarını, her e-ticaret sitesinin ihtiyacı olan, ödeme sistemleri ve kargo sözleşmeleri toplu olarak danışman firma tarafından yapılacağını belirtti.

ATSO üyeleri bu eğitimlere katılmalı

Eğitime ilgi duyan ATSO üyelerini programa davet eden Başkan Davut Çetin, “Projenin ilk eğitimi 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında ATSO Eğitim Salonu’nda düzenlenecek. Eğitimleri konunun uzmanları Engin Özgen, Mehmet Erdemi ve Bora Önalan verecek. Bu ufuk açıcı eğitimlere üyelerimizin katlımı çok önemli. İşletmeler için e-ticaret ve e-ihracat platformu kullanımı, dijital pazarlama, e-ticaret operasyon yönetimi kullanımı artık bir gereklilik haline gelmiştir. E-ticaret ve dijital veri ekonomisi çağındayız. İşletmelerimiz bu konularda ilerleme sağlamalıdır. Üyelerimizi bu eğitimlere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Çetin, eğitim projesiyle ilgili detaylı bilgilerin www.atso.org.tr/ATSO Akademi internet sayfasından edilebileceğini de sözlerine ekledi.