Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri dolayısıyla siyasi partilere ve milletvekili adaylarına yönelik olarak Antalya’nın sorunlarının ve çözüm önerilerinin yer aldığı Seçim Bildirgesi hazırladı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, seçimler nedeniyle Oda’yı ziyaret eden tüm adaylara ‘Türkiye ve Antalya Ekonomisi: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ başlıklı seçim bildirgesini verdi. ATSO’nun seçim bildirgesinde, en önemli başlığı Antalya 4.0 vizyonu oluştururken, bildirgede, hemen her alandaki reform önerilerinin yanı sıra Antalya için hava, ses ve görüntü kirliliğinin ciddi biçimde azaltılması, dijital turizm merkezi kurulması, taş ocağı ve HES’lerin Antalya halkının oyuna sunulması gibi onlarca öneri yer alıyor.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun tarafsız şekilde ortak vizyon oluşturmaya katkı yaptığını belirterek, “Bir ülkede en önemli değişim gücü ortak aklın bulunmasıdır. Aklın yolu birdir, önemli olan konuşarak, tartışarak, bir konuyu her açıdan ele alarak uzlaşmayı başarmaktır. Uzlaşma ilkesi ortak aklın, demokrasinin ve gelişmenin anahtarıdır. 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde ve sonrasında uzlaşma ve ortak akıl yönünde bir ilerleme olmasını, seçim bildirgemizin bu sürece katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Başkandan başkana değişmemeli

 Bir kentin vizyonunun partiden partiye, başkandan başkana değişmemesi gerektiğini vurgulayan Davut Çetin şunları kaydetti;

“Antalya’da her tür siyasi, sosyal gruplaşmayı ikinci plana atmalıyız. Kent kültürüne ve kent hukukuna önem vermeliyiz.  Antalya’da kent hukukunu, kurumsal kültürü geliştirmeliyiz. Antalya’nın hangi ilke ve değerler çerçevesinde gelişmesi gerektiğini netleştirmeli ve bir ortak vizyon ortaya çıkarmalıyız. Bir dönem buna Antalya anayasası demiştik. Bir kentin vizyonu partiden partiye, başkandan başkana değişmemelidir. Bize düşen bu ortak aklı ve ortak vizyonu oluşturmaktır. Hep birlikte bunu gerçekleştirmeye çalışacağız.”