ATSO’dan tanıtım atağı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) turizmde yaşanan sıkıntılı günlerde Antalya tanıtımı için önemli bir projeye imza attı. ATSO Basın Birimi tarafından Antalya’ya gelen turistlerle kısa röportajlar yapıldı. İlk etapta 10’a yakın ülkenin vatandaşlarıyla yapılan röportajlar, ATSO’nun sosyal medya hesapları üzerinden “#beoneofthem” yani “Onlardan biri olun” etiketi ile yayınlandı.

Turistler Antalya’yı tanıttı

Antalya’nın sembol yerleri Cumhuriyet Meydanı, Hadrian Kapısı, Saat Kulesi, Yivli Minare gibi pek çok farklı alanda yapılan röportajlara, Çin, ABD, Rusya, Almanya, İngiltere, İskoçya, Avustralya ve Güney Afrika vatandaşları katıldı. Antalya’ya gelmek için sebeplerini sıralayan turistler, Antalya’nın güzelliklerini kendi dillerinde anlattı.

3 filmle 350 bin kişiye ulaşıldı

Yayınlanan ilk 3 kısa filmle yurtiçi ve yurtdışında 5 günlük süre içerisinde yaklaşık 350 bin kişiye erişen ATSO sosyal medya hesapları, çok sayıda da paylaşım aldı. Türkiye’nin imaj çalışmalarına katkı koymak için yapılan çalışmayı değerlendiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Antalya’da ağırladığımız yabancı konuklarımıza kent ile ilgili neler düşündüklerini sorduk. Sorularımıza çok güzel yanıtlar aldık. Bu yanıtları da tüm dünyanın görmesi için en etkili yöntem olan sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladık. Paylaşımlarımıza çok olumlu görüşler alıyoruz. Antalya’ya gelme potansiyeli olan yabancı vatandaşların Antalya ile ilgili olumlu görüşleri kendi vatandaşlarından duymasının farklı bir algı yaratacağı fikrindeyiz” şeklinde konuştu.

30 filmlik tanıtım serisi

Antalya’nın turizmdeki durgunluğunu aşmak için yeni pazarlara ve daha fazla tanıtıma ihtiyacı olduğuna değinen Başkan Davut Çetin, “Yapılan tanıtım filmlerine sosyal medya üzerinden reklam yaparak filmlerin yurtdışında görülmesini sağlıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e, Rusya’dan Hindistan’a, Avrupa ülkelerinden Avustralya’ya kadar her yerde bu filmler sosyal medya üzerinden izleniyor. Yaklaşık 30 filmlik bir tanıtım serisi ile Antalya’nın tanıtımını etkin şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Herkes paylaşmalı

Projenin henüz çok taze olduğuna da değinen Başkan Davut Çetin, “Bu filmler ile umuyoruz ki Antalya’nın turizm potansiyeline ve imajına bir katkı koyacağız. Tüm hemşerilerimizden, kamu kurum, kuruluşlarından ve firmalarımızdan bu filmleri sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını rica ediyoruz. ATSO’nun sosyal medya hesaplarından izlenecek bu filmler ne kadar çok kişiye ulaşırsa amacımıza o kadar ulaşmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Tanıtım filmleri ATSO’nun sosyal medya hesapları olan;

facebook.com/AntalyaTSO, twitter.com/AntalyaTSO, instagram.com/AntalyaTSO ve ATSO’nun youtube kanalından görülebilir.