Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI – International Cycling Union) tarafından organize edilen ve destinasyon partneri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) olan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışması, 18-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

Dünya şampiyonasına katılabilmek için zorunlu ön etaplardan biri olan ve bu özelliği ile diğer yarışlardan ayrılan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya, yerli ve yabancı 1500’den fazla amatör bisiklet kullanıcısını, Antalya’da profesyonel bir yarışma ortamında bir araya getirecek. 104 kilometrelik Uzun Parkur Yarışı’nı %20’lik dilimde bitirenler ise UCI Gran Fondo World Series Final yarışlarına katılma hakkı kazanacak.

Bisiklet camiasının en prestijli yarışları arasında yer alan yarış, Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine odaklanan rotalarda kıyasıya bir mücadele için tüm amatör bisikletçileri Antalya’ya davet ediyor.

Uzun Parkur (100 km.), Kısa Parkur (68 km.) ve Zamana Karşı (20 km.) etaplarından oluşan UCI Nirvana Gran Fondo Antalya’ya www.ucigranfondoantalya.com adresinden kayıt gerçekleştirilebiliyor.