Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya’da elektronik ticaret ile ilgili farkındalığı artırmak, işletmelerin e-ticaret ile ilgili bilgilenmesini ve online satışa adım atmasını sağlamak amacıyla, “Antalya 4.0 Yılı” kapsamında, Avrupa Birliği işbirliğinde “E-ticarete İlk Adım Programı”nı hayata geçirdiklerini bildirdi.

Dijitalleşen dünya ile ticaretin yapısının da değiştiğini kaydeden Başkan Davut Çetin, “artık işletmelerin internet ortamında da olmaları bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu adaptasyonu sağlayamayanların yaşama şansları kalmayacak. Müşteriyi kolundan tutup dükkâna çekme dönemi kapandı. İşletmelerimiz e-ticaretle tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya mal satmayı hedeflemelidir.

E-ticareti bilmeyen işletmeler internetten satış yapar hale gelecek

Biz de bu vizyona destek vermek adına Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar e-ticareti bilmeyen, bugüne kadar yapmamış ya da bu işi çok daha iyi yapmayı hedefleyen üyelerimize yönelik olarak “e-ticarete ilk adım” programını başlatıyoruz.

Program kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vereceğiz. AliBaba, GittiGidiyor, Hepsiburada, ve N11 gibi firmaların yöneticilerini Antalya firmalarıyla buluşturacağımız etkinlikler düzenleyeceğiz. Programı tamamlayan firmalarımız, online satış yapabilecek bilgi ve beceri ile donanmış olacaklar. İnanıyorum ki; önümüzdeki süreçte çok sayıda Antalya firmasının e-ticaret başarılarını konuşuyor olacağız” dedi.

İlk buluşma 20 Kasım’da

“E-Ticarete İlk Adım Projesi Lansman Toplantısı”nın 20 Kasım 2018 tarihinde Akra Otel’de düzenleneceğini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “E.ticaret Çağı Dergisi Yayın Yönetmeni Ümit Öncel’in moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte; Global Dönüşüm Kurucusu Başar Ceylan, Hepsiburada Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan, N11 Lojistik ve Bölge Yönetimi Direktörü Ramazan Altınay, Gittigidiyor Satıcı Gelişimi Müdürü Görkem Öztürk’ün yanı sıra, e-ticaret yapan Antalya firmalarının da tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacaklar.

E-ticareti hedefleyenler için ufuk açıcı bir etkinlik olacağını düşünüyoruz. Başta üyelerimiz olmak üzere konuya ilgi duyan herkesi bu etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.