ATSO Akademi yılın ilk 6 ayında 1224 kişiye sertifikalı eğitim verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ATSO Akademi, 2018 yılının ilk 6 ayında düzenlediği 42 farklı eğitim programıyla bin 224 kişiye sertifika sağladı.

Kişisel gelişimden, mesleki eğitime 42 farklı program

ATSO Akademi’nin 2018 yılının ilk 6 ayında yaptığı çalışmaları değerlendiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun eğitime verdiği önemin her geçen gün daha da arattığına vurgu yaptı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2018 yılının ilk yarısında düzenlenen eğitimler sonucu bin 224 kişinin sertifika aldığına değinen Başkan Davut Çetin, “Yılın ilk yarısında 42 farklı eğitim programı düzenledik. Bu programlar içerisinde Zihin Haritalama, Nefes Terapisi, gibi kişisel eğitimler de düzenlendi, Bombalı Saldırılardan Korunma, Korku, Panik ve Acil Durum yönetimi eğitimi gibi programlar da oldu. Ayrıca Barista eğitimi gibi mesleki eğitimler de düzenlenerek hem ihtiyacı olan sektöre hem de işsiz vatandaşlarımıza destek olduk” şeklinde konuştu.

ATSO Akademi çatısı altında gelecek nesillere yönelik de eğitimler verildiğini belirten Başkan Davut Çetin, “Önümüzdeki günlerde çocuklarımız ve gençlerimize yönelik Maker Robotik ve Mühendislik Yaklaşımları eğitimi düzenlenecek. Bu eğitimde amacımız öğrencilerin analitik düşünme kabiliyetlerini geliştirmek ve erken yaşta mühendisliğe karşı ilgi duymalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.

20 yılda 51 bini aşkın kişiye sertifika verildi

ATSO Akademi’nin yeni dönemine de Eylül ayından itibaren başlayacağını da belirten Başkan Davut Çetin, “Düzenlediğimiz eğitim, bilgilendirme seminerleri ve tüm programlarımıza ATSO internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı eğitim programlarıyla ilgili oluşturulacak talepleri de Odamız Eğitim Müdürlüğü’ne iletebilirler” dedi.

Son olarak ATSO Akademi’nin faaliyet gösterdiği 21 yılda düzenlediği bin 154 eğitim ve verdiği 51 bin 362 sertifika ile önemli bir başarıya imza attığını belirten Davut Çetin, “Akademi çalışmalarımız her geçen gün daha da artarak sürecek. Önümüzdeki dönemler için de üyelerimiz ve hemşerilerimizden ilgilerini ve taleplerini ileterek desteklerini sürdürmelerini diliyorum” diye konuştu.