Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 24. Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi’nin öncülüğünde, grup üyelerinin katılımıyla genişletilmiş toplantı düzenlendi. “Elektrik Enerjisi, Üretim, Dağıtım ve İlgili Hizmet Faaliyetleri Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı toplantıda, Oda ve hizmetlerinin yanı sıra, 24. Grup Meslek Komitesinin sektöre yönelik yaptığı çalışmalar ile sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Toplantıya ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Totoş, Meclis Üyeleri Veli Yavuzcan ve Ali Acır, 24. Grup Başkanı Ayhan Çakır, Başkan Yardımcısı Arif Arıkan, Komite Üyesi İsmail Ekmekçioğlu ile CK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Erol Değerli, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, CK Akdeniz Perakende Satış A.Ş Müşteriler Müdürü Pervin Acar, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Metropol Bölge Müdürü Mehmet Öz, CK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Planlama ve Strateji Müdürü Günay Taş da katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu tür sektörel toplantıları sık sık düzenlediklerini belirterek, “Yönetmelik ve uygulama değişikliklerini ilgili sektörlerle e-posta yoluyla güncel olarak paylaşıyoruz. Üyelerimizden gelen talepleri de değerlendirerek, ihtiyaç duyulan konularda uzman isimlerden de destek alarak eğitimler düzenliyoruz. Bu vesileyle üyelerimizin eğitim talep ettikleri her konuda bizlere ulaşmalarını da rica ediyorum” dedi.

Dünyada gelişen teknoloji ile her alanda değişim yaşandığını vurgulayan Özer sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bizim de ülke olarak her alanda bu değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Çünkü eski yöntemleri yıkan bu değişime ayak uyduramayan yapıların hayatta kalamadığını görüyoruz, görmeye de devam edeceğiz. Biz de ATSO olarak bu vizyon doğrultusunda, sektörel sorunların tespiti ve çözümü noktasında bu tür toplantılar yapmaya devam edeceğiz.

Günümüzde artık her türlü enerjiye ulaşmak son derece önem arz etmektedir.  Bunların en önemlisi de hayatımızın her aşamasında, her alanında karşımıza çıkan elektrik enerjisidir. Bugün burada konuşulacak olan konular da elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri sektörünün sorunları ve çözüm önerilerine mutlaka değer katacaktır. Bugün aramızda bulunan uzman isimler sektörle ilgili konularda hem sizleri bilgilendirecek, hem de görüş ve önerilerinizi alacaklardır. Kendilerine bu vesileyle bugün aramızda oldukları için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

CK Akdeniz ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkililerin de yer aldığı toplantıda, sektörel konularda değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantının ardından katılımcılar ATSO hizmet binası içindeki inovasyon ve girişimcilik merkezi İNOVATSO’yu gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.