ATSO 9.Grup (Tekstil) Meslek Komitesi Temmuz ayı olağan toplantısında, meslek komitesi üyeleri Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle caddelerde, mahalle ve sokak aralarında tekstil ürünleri satışı yapan seyyar satıcıların arttığına dikkat çekerek, pandemi süreci nedeniyle faaliyetleri durma noktasına gelen tekstil sektöründe işletmelerin seyyar satıcılar nedeniyle daha fazla mağdur olduklarını ifade etti.

Üyeler, tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren, iş etiği ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan sektör için seyyar satıcılar nedeniyle yaşanan mağduriyetin önlenmesi adına denetimlerin arttırılmasını talep etti.

Toplantıda, önerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesine bir yazı ile iletilmesi hususunun Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verdi.

Arkad işgallerindeki artış

Toplantıda, Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Balbey Mahallesi ve Kazım Özalp Caddesi (Kapalı Yol)da arkad işgallerinin arttığını dile getirdiler.

Üyeler, arkadlarda ürünlerini işyerinin dışına çıkararak sergileyen tacir ve esnaf sayısının giderek arttığını ifade ederek, bu durumun caddede kurallara uyan işletmeleri, caddeye alışverişe gelen insanları ve yaya trafiğini olumsuz etkilediğini, adeta bir semt pazarı görüntüsüne büründüğünü belirttiler.

Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için Kapalıyol’un daha düzenli bir hale getirilmesi gerektiğini belirten komite üyeleri, önlemlerin alınması ve denetimlerin sık yapılması amacıyla Muratpaşa Belediyesi’ne yazı yazılmasının Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerileri üzerine gerekli girişimleri başlattı.