ATSO 41.Grup (Gayrimenkul faaliyetleri) Meslek Komitesi, ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’ uygulamaları hakkında genişletilmiş bilgilendirme toplantısı yapma kararı aldı. Toplantıya 30, 41, 43 ve 44’üncü grup üyeleri ile Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ile İş Takipçileri Odaları üyeleri de davet edilecek.

Komite üyeleri, Antalya Tapu ve Kadastro 6. Bölge Müdürü Mürsel Necmi Akkoca’ya yapılan ziyareti değerlendirdi. Ziyarette, komite üyelerine grup üyelerinden gelen tapu müdürlüklerindeki tapu işlemleri sırasında yaşanan sıkıntılar aktarılmış olup; söz konusu sıkıntıların çözümü noktasında karşılıklı görüş ve fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca, sektörü çok yakından ilgilendiren “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik”in uygulama aşamasında bilgi paylaşımı hususunda kurumlar arası entegrasyon, tapu işlemleriyle alakalı web tapu, randevu sistemi ve e-arşiv çalışmaları ile ilgili konular üzerinde duruldu. Komite üyeleri, söz konusu ziyaretin gayet verimli geçtiğini belirtti.

Komite üyeleri, ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’in uygulama aşamasında kurumlar arası entegrasyon, web tapu, randevu sistemi, e-arşiv çalışmaları ve tapu müdürlüklerindeki tapu işlemleri ile ilgili konularda sektör mensuplarını bilgilendirmek maksadıyla Kasım yada Aralık ayı içerisinde Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda genişletilmiş bir bilgilendirme toplantı yapılması kararı aldı. Söz konusu toplantıya konuşmacı olarak Antalya Tapu ve Kadastro 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri davet edilecek. Komite ayrıca toplantıya Odamız 30., 41., 43. ve 44.Grup üyelerinin yanında Antalya Emlak Komisyoncuları Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası yönetimi ve üyelerinin de davet edilmesini de karara bağladı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu bularak gerekli girişimlere başladı.