10.Grup (Deri kürk ve ayakkabı) Meslek Komitesi, indirim kampanyalarının yıl içerisinde belli dönemlerde yapılmasının sağlanmasını önerdi.

Perakendecilik sektöründeki yüksek oranlı indirim kampanyaları ve bu konuda üyelerden alınan şikayetleri değerlendiren komite üyeleri, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz nedeniyle perakende satışlarda sezon başlar başlamaz yüksek oranlı indirim kampanyalarının yapıldığını, yıl içerisinde iki kez yapılması gereken indirimlerin tüm sezona yayıldığı ve belli bir indirim sezonunun kalmadığını dile getirdiler. Daha önceki yıllarda bu tür indirimlerin sezon sonlarında yapıldığını belirten komite üyeleri,  söz konusu indirimlere sektörde hizmet veren tüm işyerlerinin uyum sağladığına da vurgu yaptılar.

Bazı mağazaların etiket fiyatlarını önce yüksek tutup, sonra da indirim varmış gibi göstererek sahte indirim yaptıklarını belirten komite üyeleri, bu tür indirim kampanyalarının kamuoyunda tüm sektör için yanlış imaja neden olduğu ve güvensiz bir ortam yaratıldığını dile getirdiler.

Bu çerçevede, sektöre yönelik gerçekçi indirim kampanyalarının yıl içerisinde belli dönemlerde yapılmasının sağlanması isteyen komite üyeleri, uygulama ile ilgili denetimlerin arttırılması için TOBB aracılığıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmasını istedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin isteğini olumlu buldu.