13.Grup (Kağıt ve matbaacılık) Meslek Komitesi, matbaa, kağıt ve ambalaj malzemeleri sektörünün tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında yer aldığı için sektör çalışanlarının eğitim almaları konusunda ön talep toplanacağını bildirdi.

Meslek Komitesi’nin önerisi ve Odamız Yönetim Kurulu’nun onayıyla, Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalar hakkında komite üyelerine bilgi verildi.

Yapılan çalışmalar ve görüşmeler neticesinde “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Öncesi, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tabaka Ofset Baskı, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Sonrası” konularında grup üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim verilmesi, söz konusu eğitimin Odamız, Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde gerçekleştirilmesi önerildi.

Komite üyeleri, eğitimin Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi tarafından verilebilmesi için Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir yazı ile başvurulmasını istedi. Odamız tarafından İş Birliği Başvuru Formu’nun imzalanması, eğitime katlımlar için de komite üyeleri tarafından ön talep toplanması önerildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu komitenin öneri ve isteklerini olumlu karşılandı ve gerekli girişimlere başlandı.