Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun paydaş olduğu TOBB, Habitat Derneği, İTÜ, Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen ‘Kız Kardeşim Projesi’ kapsamında ‘Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programı Antalya’ başvuruları jüri değerlendirme toplantısı ATSO’da gerçekleştirildi.

Suna’nın Mutfağı birinci seçildi

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, yerel lezzetleri ön plana çıkarmak ve yerel lezzet gıda girişimciliği yapan kadın girişimcilere iş geliştirme desteği sağlamak üzere programda Antalya’nın pilot il seçildiğini bildirdi. Antalya başvuruları jüri değerlendirme toplantısının ATSO’da gerçekleştirildiğini kaydeden Kocaoğlu “Jüri değerlendirmesi sonucu birinci olarak Suna Kandemir (Suna’nın Mutfağı) seçildi. Suna Kandemir aynı zamanda iş geliştirme hibe programından yararlanmak üzere Türkiye elemesine adaylık ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan markalaşma, iş geliştirme eğitimlerinin verileceği Yerel Lezzet Kampı katılmaya da hak kazandı. Suna Hanım’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri değerlendirmede birinciliğe seçilen Suna Kandemir’in işletmesini ziyaret ederek, Kandemir’i gösterdiği başarıdan dolayı kutladılar.