26.Grup (Kuyumculuk, mücevher ve saat) Meslek Komitesi, üyelerine yönelik dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının arttığını, hızlı ve etkili şekilde emniyet görevlilerine ulaşılabilmesi için Emniyet Müdürlüğü’nce gerekli tedbirlerin alınması için çalışma yapılmasını istedi.

Komite üyeleri, daha önceki dönemlerde özellikle Kalekapısı, Kazım Özalp Caddesi, Şarampol Caddesi, Güllük Caddesi, Vakıf İşhanı, Doğu Garajı ve Dokuma bölgelerindeki toplumsal olayları takip eden emniyet mensubu sivil polislerin aynı zamanda kuyumculara yönelik dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarında da yeterli hizmet verdiklerini dile getirdiler.

Ancak, son dönemlerde özellikle kuyumculuk sektörüne yönelik dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suç olaylarının arttığı ve bu durumun da sektör mensuplarını hem maddi hem de manevi açıdan olumsuz etkilediğini belirten komite üyeleri, söz konusu durumlarda emniyet görevlilerine (sivil ve resmi) hızlı ve etkili bir şekilde ulaşılabilmesi için tedbirlerin arttırılmasını istediler.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, gerekli çalışmaların yapılması için İl Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazılmasını onayladı.