Antalya’da turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) kurslarına katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında 4 grup Servis Elemanı Yardımcısı, 3 grup Aşçı Yardımcılığı ve 2 grup Kat Görevlisi mesleklerinde düzenlenen kurslar sona erdi. Limak Atlantis Hotel’de düzenlenen sertifika törende kursiyerler sertifikalarını aldı. Törene, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat, Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Himmet Karataş, Limak Atlantis Hotel Genel Müdürü Erkan Saatçioğlu, Limak Arcadia Hotel Genel Müdürü Hasan Göktürk ve kursiyerler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, “Bugün burada, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü kapsamında teorik ve uygulamalı kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize sertifikalarını vermek için bir aradayız. Ben her şeyden önce tüm kursiyerlerimizi kutlamak istiyorum. MEGİP ile amaçladığımız işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü ihtiyacının karşılanmasıdır. Bu doğrultuda da mesleki eğitimlerin düzenlenmesi hedefledik ve bunu ortaya koyduk. MEGİP kurslarına katılan kursiyerimizin bilgi ve becerilerinin gelişmesi ve bu becerilerini iş hayatına taşınması oldukça önemli bir husustur. MEGİP sağladığı faydaları ve teşvikleri hepimiz biliyoruz. Umarım bu projenin devamı sağlanarak hem ihtiyaç duyulan işgücü ihtiyacını karşılanacak hem de işsizlik sorununun önüne geçilecektir” dedi.

Konuşmanın ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.