ATSO 5.Grup (İçecek) Meslek Komitesi, Eylül ayı olağan toplantısını elektronik ortamda gerçekleştirdi. Toplantıda, günümüz koşullarında ambalajlı su tüketiminin (polikarbon damacana) artmasının tüketici açısından sağlıklı su kullanımına yönelik bilinçlenmeyi de beraberinde getirdiği vurgulandı.

Gündelik hayatımızın bu kadar içinde olan polikarbon damacanaların, Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun olarak üretilmesi ve düzenli olarak denetlenmesi gerektiği ifade edilirken, Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun olarak üretilen polikarbon damacanaların saklama koşullarının da ürünün kalitesi üzerinde etkisi olduğu belirtildi.

Komite üyeleri, sektörde faaliyet gösteren tüm polikarbon damacana üreticilerinin ilgili mevzuat hükümlerine uygun sağlıklı üretim yapabilmeleri ve polikarbon damacanaların saklama koşulları hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, bahse konu hususlar hakkında bilgi alınması amacıyla TOBB aracılığı ile Sağlık Bakanlığına yazı yazılması konusunun Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisi üzerine gerekli girişimleri başlattı.