Sokaktaki yeraltı dubaları çarşı trafiğini engelliyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 28.Grup (Kırtasiye, fotoğraf ve tercümanlık hizmetleri) Meslek Komitesi, Sinan Mahallesi 1255 sokak girişinde bulunan yer altına girip çıkan elektrikli dubaların kontrolünü yapan görevlinin mal getiren araçların sabah ve öğleden sonraki geliş saatlerinde görev yerinde bulunmasını istedi.

Grup üyelerinden bu yönde gelen şikayetleri değerlendiren komite, özellikle Sinan Mahallesi 1255 Sokak girişinde (eski halk pazarı, yeni asansörlü otoparkın yan tarafındaki araç trafiğine kapalı yol) ve diğer noktalarda bulunan yer altına girip çıkan elektrikli dubaların kullanımında sıkıntılar yaşandığının belirlendiğini vurguladı.

Bu bölgedeki tacir ve esnafa sabah 08.00-10.00 ve akşamüstü 17.00-19.00 saatleri arasında mal getiren ticari araçların bu noktalarda bir görevli olmaması nedeniyle giriş yapmakta zorlandığı ve zaman zaman giremediğini hatırlatan komite, söz konusu elektrikli dubaların kullanımı için gerekli olan elektronik kartların Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Derneği tarafından derneğe gelir elde etmek adına bölgedeki tacir ve esnafa satılmak istendiğini belirtti. Ayrıca yine özellikle Sinan Mahallesi 1255. Sokak girişinde (eski halk pazarı, yeni asansörlü otoparkın yan tarafındaki araç trafiğine kapalı yol) bulunan taksi durağına ayrılan bölüme gereğinden fazla (izin verilen adetten fazla) ve gelişi güzel park edilen taksiler için de şikayetlerin geldiğini belirten komite üyeleri, hem bu bölgedeki tacir ve esnafa sabah 08.00- 10.00 ve akşamüstü 17.00-19.00 saatleri arasında mal getiren ticari araçların girişini engellediği, hem de 1255. Sokak girişindeki yaya trafiğini olumsuz etkilediğini belirtti.

Bu bağlamda, hem söz konusu bölgedeki elektrikli dubaların bulunduğu noktalardan izin verilen saatlerde giriş yapan ticari araçların girişini kolaylaştırmak adına özellikle belirtilen saatlerde sürekli görevli bulundurulmasını sağlamak ve hem de taksi durağındaki araçların daha düzenli park edilmelerini sağlamak ve yaya trafiğini rahatlatmak adına gerekli girişimlerde bulunulması maksadıyla Muratpaşa Belediyesine yazı yazılması istendi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu buldu.