16.Grup (Kozmetik ve kişisel bakım) Meslek Komitesi, Tahılpazarı Mahallesi’ndeki toptancı üyelerin bulunduğu Çatalköprü Caddesi’nde trafik sıkışıklığına önlem olarak ücretli otopark uygulamasının başlatılmasını istedi.

Komite üyeleri, Tahılpazarı Mahallesi’nde faaliyette bulunan grup üyelerini ziyaret ederek şikayetlerini dinlediklerini dile getirdiler.

Bu ziyaretler esnasında Tahılpazarı Mahallesi’nde faaliyette bulunan toptancıların otopark konusunda büyük sorun yaşadıklarını belirten komite üyeleri, dükkan önlerine park edilen diğer araçlardan dolayı hem firmaların kendi nakliye kamyonlarının hem de ürün almaya gelen müşterilerin araçlarının yaklaşamadığını, mevcut durumun ticari faaliyetlerini olumsuz yönde etkilediği ifade ettiler.

Bu çerçevede, Çatalköprü Caddesi üzerinde ücretli otopark uygulamasının başlatılmasını isteyen komite, bu bölgede faaliyette bulunan her bir firma için de ücretli olarak en az iki araçlık otopark alanı tahsis edilmesi önerisinin Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğü’ne yazılı olarak iletilmesini önerdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisini yerinde bularak gerekli yazışmalara başladı.