Elektronik Telekomünikasyon sektörünün önde gelen temsilcileri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda konferans gerçekleştirdi. Atatürk Konferans Salonunda yoğun katılım ile gerçekleşen konferansta sektörel sorunlar ve gelecek planları konuşuldu.


Telekomünikasyon sektörünün bilinen isimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nda bir toplantı düzenledi. Toplantıya ATSO Başkanı Ali Bahar, ATSO Meclis Üyesi ve Peker Telekomünikasyon Şirketi’nin sahibi Salih Peker başta olmak üzere, ATSO yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı. “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası lobi yapmak için burada” sözleriyle konuşmaya başlayan Başkan Bahar Antalya’nın en büyük lobi kuruluşu olan ATSO’nun sektörel sorunların çözülmesi için durmadan çalıştığını ve söz konusu sorunların ortadan kaldırılması için çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi. Konferansa katılımın yoğun olduğunu belirten Başkan Bahar, “Bu kadar yoğun katılım sektörün birden çok problemi olduğunu gösteriyor” dedi. Konferans sonrası alınan kararların Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak takipçisi olunacağını ve en kısa sürede kanun yapıcılara iletileceğini dile getirdi. Başkan Bahar MOBİSAD’ın sektör için çok önemli bir rol aldığını ve böyle önemli bir konferansa ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduğunu ifade etti.


“Nazik ev sahipliği için ATSO’ya teşekkürler”
Dijitalleşmenin öneminden sıkça bahseden Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı dijitalleşmeye en büyük katkının mobil iletişim cihazları ve teknolojilerinden geçtiğini ifade etti. Dünyada hızlı bir şekilde büyümesi devam eden mobil teknolojilerinin takip edilmesi ve hızlıca yatırımlar yapılması gerektiğini de söyledi.

“ATSO’dan Alacağımız Destek Çok Önemli”
MOBİSAD Başkanı Turnacı “Ali Başkanımızdan alacağımız destek ile sorunları hızlı şekilde çözeceğimizi düşünüyorum” dedi. İlgili makamlara yapacakları başvuralar ile sorunları ortadan kaldıracaklarını da sözlerine ekledi.