Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mubiru Stephen ve Büyükelçilik Başkatibi Joseph Barigye Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Cihangir Deniz’in ev sahipliği yaptığı görüşmeye TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Emek Eker de katıldı.

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı vesilesiyle Antalya’da bulunan Büyükelçi, Türkiye ile Uganda arasındaki ticari ve kültürel etkileşimin artırılması için Büyükelçilik olarak yapılacak ortak faaliyetlere açık olduklarını ifade etti. Bu bağlamda özellikle tarım, çiftçilik, çiftlik yönetimi, mesleki eğitim gibi alanlarda işbirliği fırsatları olduğuna inandıklarını ileten Büyükelçi; Uganda ekonomisinde tarımın önemli bir yeri olduğunu, Antalya’nın tarım ve tarımsal ürünlerin işlenmesi alanındaki tecrübelerinin farkında olduklarını, ortak çalışmalarla her iki tarafın da faydasına faaliyetler yürütülmesinden memnuniyet duyacaklarını iletti. Antalyalı işadamlarını Uganda’yı ziyaret etmeye ve Uganda’da yatırım yapmaya davet eden Büyükelçi; Uganda’nın iklim, toprak yapısı ve işçilik maliyetleri bakımından avantajlı olduğunu vurguladı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Cihangir Deniz ise konuklarına Antalya ve ATSO hakkında bazı bilgiler verdikten sonra, Oda olarak Antalya ekonomisine ve sosyal yaşamına katkı yaparken uluslararası bağlarını geliştirmeye de önem verdiklerini belirtti ve işbirliklerine açık olduklarını söyledi. Görüşmenin ardından Deniz, Büyükelçi’ye günün anısına kahve fincanı takımı hediye etti.