ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Cihangir Deniz, Odamız 38.Grup (Reklamcılık, fuar ve organizasyon hizmetleri, televizyon ve radyoculuk faaliyetleri) Meslek Komitesi üyeleri ile birlikte Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Yıldız’ı ziyaret etti.

Ziyarette, sektörde yaşanılan eğitimli ara eleman eksikliği ve bu konuda yapılması gereken çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Cihangir Deniz, ilimizdeki Teknik ve Endüstri Meslek Liseleri bünyesindeki öğrencilere yönelik olarak “Endüstriyel Tabela Reklamcılığı” eğitimi verilmesi ve bu konuda ilgili okullarda alan açılması için gerek İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimleri olduğunu dile getirerek, Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de “Reklam Tabelacılığı” için alan açılmasını önerdi.

Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Yıldız ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, destek sağlanması, gerekli izinlerin alınması ve yeterli talep olması halinde Reklam Tabelacılığı konusunda alan açabileceklerini bildirdi.