Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda 2019’un tüm dünyada huzurun, bereketin ve mutluluğun hâkim olduğu, insanların geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diledi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yeni yıl için yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“2018 yılını geride bırakıyor, 2019 yılına giriyoruz. Takvim yılının bitiş ve başlangıç dönemleri durum değerlendirmesinin yapıldığı, ortak hedeflerin gözden geçirildiği günlerdir.

Bugün, ülke olarak sadece yaşanmış bir yılı değil, geçmiş birkaç yılı birden değerlendirmeliyiz. Ve bundan çıkarılacak derslerle geleceğimize duyduğumuz güveni, ulusal birlik ve bütünlük duygusunu kaybetmeden, ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımları atmak adına neler yapacağımızı planlanmaya odaklanmalıyız.

2018, Türkiye ekonomisinde daralmanın yaşandığı bir yıl oldu. Antalya ekonomisi ise genel daralmadan nasibini almakla birlikte, turizm sektöründeki rekorların lokomotifliğinde Türkiye ekonomisine nazaran daha iyi bir yıl geçirdi.

2018 yılında ATSO olarak sektörlerimizin sorunlarına ulusal ve yerel düzeyde çözümler aramaya devam ettik. Turizm, tarım, sanayi, ticaret sektörlerimiz ve kent için neler yapılabileceği konusunda görüşlerimizi paylaştık. İnovasyon odaklı çalışmalarımızla yeni fikirleri desteklemeye, yeni projeler üretmeye çalıştık. Antalya 4.0 başlığı altında bütün sektörlerde çağı yakalamak adına bir vizyon belgesi oluşturduk. Bu çalışmalarımızı yeni yılda da sürdüreceğiz.

2019’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 100. yılını da kutlayacağız. 2019 yılının bu bilinçle Türkiye’nin her alanda yapısal reformlarla fark yaratmaya başladığı, eğitimde, adalette, demokraside, ekonomide sıçramalar yaptığı bir yıl olmasını diliyoruz.

Yeni yıla girerken, ülkemizin daha güçlü bir ekonomiye, daha yüksek bir refah ve dayanışma düzeyine ulaşacağına, Atatürk’ün belirlediği demokratik, laik, çağdaş hukuk devleti hedefine doğru birlik ve beraberlikle ilerleyeceğine olan inancımız tamdır.

2019’un tüm dünyada huzurun, bereketin ve mutluluğun hâkim olduğu, insanların geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diliyorum. Değerli Antalyalılara ve yeni yıla Antalya’da giren bütün konuklarımıza mutlu yıllar diliyorum.”