Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) hayata geçirilen ‘Öğrenme Programı’ projesi kapsamında sürdürülen çalışmalara öğrencilerin ilgisi her geçen gün yoğunlaştı. Öğrenciler, AKS’deki ‘Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler’ adlı sergiyi inceleme fırsatı buldu.

AKS’deki kültür-sanat etkinliklerinin program yürütücüsü Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Öğretim Görevlisi Dr. Ebru Nalan Sülün’ün rehberliğinde ‘Yapı Kredi Koleksiyonu’ndan Renkler’ sergisini gezen üniversite öğrencileri, Türkiye’deki resim sanatı tarihini öğrenme imkânını buldu.

Ebru Nalan Sülün, 8 bölümden oluşan sergide Abidin Dino, Ömer Uluç, Aliye Berger, Nejad Melih Devrim, İbrahim Çallı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nuri İyem ve İbrahim Balaban gibi Türk resim sanatına damga vuran ressamların yanı sıra, yurt dışından sanatçıların toplam 121 eserinin yer aldığını anlattı.

AKS Müdürü Münevver Eminoğlu ise Yapı Kredi’nin 75’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Bursa, Ankara ve İzmir’den sonra Antalya’ya taşınan eserleri sanat tarihi meraklılarının kaçırmaması gerektiğini belirtti. Eminoğlu, “Ebru Nalan Sülün 18 Ocak Cumartesi gününden itibaren her cumartesi halka açık sergimize rehberlik yapacak, izleyenlere eser sahipleri ve eserleri hakkında ayrıntılı bilgi verecek” dedi.