UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışı sona erdi. Antalya’nın çeşitli noktalarında üç gündür devam eden uluslararası bisiklet yarışında yerli ve yabancı 1000’den fazla amatör bisiklet kullanıcısı bir araya geldi.

Yarışmanın ödül törenine Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, ATSO Başkan Yardımcısı Mızrab Cihangir Deniz ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Vali Yazıcı, “Bisiklet camiasının en prestijli yarışları arasında bu yarış ile Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine odaklanan rotalarla kıyasıya mücadele eden tüm sporcularımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.


BİSİKLET SPORUNU DESTEKLİYORUZ

Devletin tüm kurum ve kuruluşlarının bisiklet sporunu desteklediğini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından geçen yıl Türkiye’de Bisiklet dostu konaklama tesisleri sertifikası çıkarıldı. Bu bisiklet yarışları için tercih edilmemizin önünü daha da açacaktır. Antalya’nın en yakın zamanda bisiklet dostu kentlerden biri olacağına inanıyoruz. Şehrimiz bu tür güzelliklerle dünyaya kendini farklı noktalarla da tanıtmış oluyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla sporu destekliyoruz” dedi.

Başarılı sporculara madalyalarını ATSO Başkan Yardımcısı M.Cihangir Deniz taktı.


TERCİH EDİLEN KENT


Antalya’nın bisiklet sporunun merkezi olması için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Vali Yazıcı, şunları söyledi;

“Biz özellikle kasım ayından mart ayına kadar en güzel, en rahat, en konforlu, en güvenli şekilde bisiklet sürülebilecek şehrin Antalya olduğunu bütün dünyaya göstermek istiyoruz. İnşallah bu tür organizasyonları çoğaltarak yolumuza devam edeceğiz. Antalya’nın bir dünya şehri olduğunu bu dünya şehri ünvanını bisiklette de kullanması gerektiğini bu güzel organizasyonla tüm dünyaya duyurmuş oluyoruz.”


Vali Ersin Yazıcı, yarışın Elit Kategorisi’de birinci olan Emir Demir, ikinci olan Atakan Demirtaş ve üçüncü olan Mehmet Kazgı’ya ödüllerini takdim etti.