ATSO Başkanı Davut Çetin, yapılması planlanan yeni Antalya Müzesi’nin dünyada ses getirecek çapta bir mimari proje olmasını istedi.

 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya’ya dünya çapında mimari projeler gerektiğini söyledi. Meclis konuşmasında Meksika’daki Soumaya Müzesi, Vietnam’daki Hanoi Müzesi ve İspanya’nın Bilbao kentindeki “Guggenheim Müzesi”nden slaytlar gösteren Davut Çetin, yapılması planlanan yeni Antalya Müzesi’nin de dünyada ses getirecek çapta bir mimari proje olması temennisinde bulundu.

Meksika’daki Soumaya Müzesi

Çetin, “Bizim kırtasiye grubumuz yıllarca mevcut müze yerine Karayolları lojmanları alanını içine alan büyük ve modern bir müze yapılması fikrini dile getirdi. Fakat Bakanlık mevcut yerdeki müzeyi yeniden yapma kararı aldı. Şimdi başka bir proje için girişimlerde bulunuyoruz. Gerçekten Antalya’ya dünya çapında mimari projeler gerekiyor. Bu çağda bir müzenin mimari projesi dünyada konuşulmayacak bir proje olursa yazık olur. Umuyorum ki, Antalya büyük bir müze projesiyle dünya gündemine girer” dedi.

Vietnam’daki Hanoi Müzesi