Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut ÇETİN, ATSO Akademi, TOBB, Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi” işbirliğinde KOBİ’leri Avrupa’ya e-ihracat yolunda desteklemek amacıyla “BiTıkla Avrupa”  E-İhracat Eğitimi düzenleneceğini bildirdi. ATSO üyelerini ücretsiz olarak düzenlenen programa davet eden Başkan Davut Çetin, “Artık e-ticaret ve dijital veri ekonomisi çağındayız. İşletmelerimiz bu konularda ilerleme sağlamalıdır. Üyelerimizi bu eğitimlere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Davut Çetin programla ilgili şu bilgileri verdi;

“Odamız bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Amazon ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğinde KOBİ’leri Avrupa’ya e-ihracat yolunda desteklemek amacıyla ‘BiTıkla Avrupa’ E-İhracat Eğitimi 18 Şubat 2020 Salı günü 13:30-18:00 saatleri arasında Odamız ev sahipliğinde Atatürk Konferans salonunda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bu eğitim programı kapsamında; E-ihracat yolunda satıcılara baştan sona rehberlik etmek, dijital tüketici beklentileri, e-ihracatın avantajları, e-ihracatta yapılan potansiyel, Amazon’un satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon sistemi üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımları hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla bilgiler verilecek.

BiTıklaAvrupa, Türk firmalarının Amazon üzerinden 5 dilde, tüm AB ülkelerine e-ihracat yapmalarını destekleyecek bir eğitim programı. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi eğitmenleri ve Amazon ekipleri tarafından eğitim verilecek. E-ihracatta yatan potansiyel, Amazon’un satıcılara sunduğu fırsatlar ve Amazon üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımlar gibi başlıkları kapsayan eğitim semineriyle firmalara Avrupa’ya e-ihracat yolunda baştan sona rehberlik etmek amaçlanıyor.”

ATSO üyeleri bu eğitime mutlaka katılmalı

Eğitime ilgi duyan ATSO üyelerini programa davet eden Başkan Davut Çetin: ”Bu ufuk açıcı eğitime üyelerimizin katlımı çok önemli. Artık e-ticaret ve dijital veri ekonomisi çağındayız. İşletmelerimiz bu konularda ilerleme sağlamalıdır. Üyelerimizi bu eğitimlere katılmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Çetin, söz konusu programa www.bitiklaavrupa.com üzerinden online başvuru formunu doldurup katılım teyidini almaları gerektiğini sözlerine ekledi.