ATSO Meslek Komiteleri Üyeleri, yeni dönemin ilk müşterek toplantısında bir araya geldi. Meslekleri, sektörleri ve ticari faaliyetleri ile ilgili birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunan sektör temsilcileri, ATSO’nun vizyonu, hizmetleri ve geleceği için fikir ve önerilerini aktardı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) yeni dönemine ait ilk Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, ATSO Başkanı Ali Bahar ev sahipliğinde, Kemer’deki bir otelde yapıldı. İki gün süren etkinliğe 49 meslek komitesinin üyeleri yoğun bir katılım gösterirken, ilk kez aynı platformda bir araya gelme şansı yakalayan sektör temsilcileri, tanışıp sektörel konular ile ilgili değerlendirmede bulundu.

HIZLI TANIŞMA ETKİNLİĞİ

Toplantının ilk günü gerçekleşen Hızlı Tanışma Etkinliğinde komite üyeleri meslekleri ve sektörleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Firmaları ve sürdürdükleri ticari faaliyetler ile ilgili tanıtım yapan üyeler, yeni iş bağlantıları ve olası iş birliklerinin de temelini atmış oldu. Hızlı tanışmanın ardından Antalya’nın başarılı sanayici ve iş insanlarından AGT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Semih Söylemez ile ADOPEN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak, Başkan Ali Bahar’ın moderatörlüğünde, üyeler ile bir söyleşi gerçekleştirip tecrübe paylaşımında bulundu.

EKONOMİK BEKLENTİLER

Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısının ikinci günü Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve Ekonomist Ali Ağaoğlu’nun “Antalya ve Türkiye Ekonomisinde 2023 Beklentileri” konulu söyleşi ile başladı. Dünyada gelişen olaylar ışığında Antalya ve Türkiye ekonomisinin yakın geleceğine dair ön görülerini aktaran Güldağ ve Ağaoğlu, komite üyelerinin sorularını da yanıtladı. Toplantının son bölümünde ise komite üyeleri “Nasıl Bir ATSO” adlı ortak akıl toplantısında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın vizyonu, hizmetleri ve geleceği ile ilgili fikir ve önerilerini aktardı.

ORTAK AKIL VURGUSU

Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısının oldukça verimli geçtiğini ifade ederek üyelere katkı ve katılımları için teşekkür eden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Komite üyelerimizle yeni dönem çalışmalarımız için sektörlerimiz ve şehrimiz adına güzel tohumlar attık. Bundan sonraki çalışmalarımız artık aile içinde, sevgi, saygı ve barışla geçecek, birbirimizi kalplerimizde kucaklayacağız. Konuşacağız, danışacağız ve delege edeceğiz. Dışarıya kapalı olamayız, istişareye kapalı olamayız, iletişime ve bilgiye kapalı olamayız. Bunun için Meslek Komiteleri Müşterek Toplantımızı, ATSO tarihinde ilk kez sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlıyoruz. Gelemeyen, katılamayan üyelerimiz de istifade edebilir, buradaki ortamı görüp katkı sağlayabilir, izleyip fikir edinebilir ve çalışmalarımıza ortak olabilir. Bizim her şeyden daha çok akıl birlikteliğine ihtiyacımız var. Bu kurumun, şehrimizin ve ülkemizin, hepimizin aklına ihtiyacı var. Hedefimiz daha vizyoner, daha projeci, şehrin tüm dinamikleriyle barışık bir ATSO’dur” dedi.

Başkan Ali Bahar ve Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, Mehmet Semih Söylemez ve Mustafa Sak’a günün anısına ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı bir tablo hediye etti.
Başkan Ali Bahar ve Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, Hakan Güldağ ve Ali Ağaoğlu’na günün anısına Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nün Kaleiçi kapısının yer aldığı bir tablo hediye etti.