Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Cihangir Deniz, 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi üyeleri ile birlikte CK Akdeniz Elektrik A.Ş Genel Müdürü Erol Değerli’yi ziyaret etti.
Ziyarette, faturalar için ödemelerin kredi kartı ile tek çekim şeklinde yapılamaması konusu ve serbest tüketici olup başka tedarikçiden elektrik dağıtım hizmeti alanların sorunları ele alındı.

Sektör temsilcileri, elektrik faturasını kredi kartına taksit seçeneğiyle ödemek durumunda kalan tüketicinin gecikme faizi yükünü de karşılamak zorunda kaldığını, diğer ürün ve hizmet alımlarında olduğu gibi abonelerin ödeme seçeneklerine kendilerinin karar vererek, faturalarını ister nakit ya da kredi kartıyla, ister tek çekim, isterlerse de taksitler halinde ödeyebilmelerine olanak sağlanmasını önerdi.

CK Akdeniz Elektrik A.Ş Genel Müdürü Erol Değerli, konuyla ilgili olarak EPDK’nın bir çalışma yaptığını ve yakın zamanda sonuçlanmasını beklediklerini bildirdi.