Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 41.Grup (Gayrimenkul faaliyetleri) Meslek Komitesi Nisan ayı toplantısını online olarak yaptı.

Komite üyeleri tarafından, koronavirüs salgını nedeniyle işleri durma noktasına gelen grup üyelerin ticari faaliyetlerini sürdürürken ülke genelinde bilinen en önemli ilan portalları üzerinden tanıtım faaliyetlerini yürüttükleri, ancak son zamanlarda söz konusu portallara ödenen rakamların ilgili kuruluşlar tarafından aşırı oranda arttırıldığı ifade edildi.

Covid-19 küresel salgınının ülkemizi de etkisi altına aldığı bu süreçte, iş yerini açamayan, açsa bile iş yapamayan sektör mensupları söz konusu ilan portallarına ücretlerini ödeyemez hale geldiğini kaydetti.

Kamuoyu tarafından bilinen ve bu sektördeki pazarı elinde tutan ilan portallarının da elini taşın altına koymaya davet eden üyeler, bu portallara olan ödemelerin en az 3 ay ertelenmesini, aboneliklerin dondurulması, ancak hizmet alımının devam etmesi ve ayrıca belli bir dönem ücret alınmaması konusunda destek verilmesini istedi.

Üyeler, konunun TOBB aracılığıyla Ticaret Bakanlığı’na aktarılması hususunun Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verdi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu komitenin isteğini yerinde bularak gerekli çalışmayı başlattı.