ATSO 37.Grup (Restaurant, yiyecek, içecek ve eğlence hizmetleri) Meslek Komitesi, sezonda bir milyon maceracı turistin rafting yaptığı Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda tuvaletlerin, piknik alanlarının bakımsız olduğunu, bir turizm kentine yakışmadığını belirterek İl Kültür Müdürlüğü ve Antalya Valiliği nezdinde girişimde bulunulmasını önerdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesi, Beşkonak Beldesi sınırları içerisinde bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın sadece Türkiye’deki değil, tüm dünyada macera tutkunlarının en gözde doğa sporları merkezi olduğu belirten komite üyeleri, milli parkın adının rafting ile anılsa da, bölgenin sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikler dolayısıyla “Dünya mirası” olarak nitelendirildiğini dile getirdiler. Sezonda bir milyon turistin rafting yaptığı bölgenin 1. derecede doğal sit alanı olduğu, ancak çevre temizliği konusunda ciddi sıkıntılar olduğunun bildirildiğini belirten komite üyeleri, ayrıca anılan bölgede tuvaletlerin kirliliği, piknik alanının da çöplerle dolu olduğunu, yabancı turistin ilgisini çeken, alternatif turizm bölgesi olan Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda bahse konu sıkıntıların görülmesinin son derece üzücü olduğunu belirttiler.

Bu görüntülerin ilimize yakışmadığını ifade eden komite üyeleri, bu tür olumsuzlukların giderilmesi amacıyla Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Antalya Valiliği nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmasını istedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin istek ve önerisini olumlu bularak gerekli girişimlere başladı.