43.Grup (Mimarlık Faaliyetleri) Meslek Komitesi, kentimizin yapı estetiği ile fonksiyonel konularda değerlendirmelerde bulunmak, interaktif çalışmalarla ortaya çıkacak pozitif sonuçları tüm belediyeler, sektör temsilcileri, halk ve kente dağılımının sağlanacağı ‘Mimarlık Disiplinleri Çalıştayı’ yapma kararı aldı. Çalıştay 3-4 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Çalıştaya odamız 43. Grup (mimarlık faaliyetleri) ve 44. Grup (mühendislik) üyeleri ile çalışanlarının yanında, TMMOB çatısı altındaki Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, Peyzaj Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi temsilci ve üyelerinin davet edilmesini istedi.

Ayrıca, alanında uzman akademisyen ve profesyonellerden oluşan konuşmacı ekibinin sunumları ile katkı yapacağı, içeriğinde bir moderatör yönetiminde sektör profesyonellerinin de katılımı ile bir panel düzenlenecek ve atölye çalışmaları yapılacak çalıştay için dışarıdan katılım sağlayacak uzman ve akademisyenler de davet edilecek.

Komite üyeleri, Moderatörlerin; 43. Grup Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Saadet Narin ve 43. Grup Meslek Komitesi Yedek Üyesi Yakup Burak Akay olacağını belirterek, katılım potansiyeline göre takımlar oluşturularak fikir atölyelerinin kurulacağını, konuşmacıların; mimarlık konusunda Prof. Dr. Celal Abdigüzel (ODTÜ Mimarlık) ile Prof. Dr. Reha Kavas (Akdeniz Üniversitesi), Şehir planlama konusunda Ebru Manavoğlu (Şehir Plancılçarı Odası Antalya Şube Başkanı), İçmimarlık konusunda Yrd. Doç. Osman Arayıcı (MSGÜ), Endüstri ürünleri tasarımı/Gökay Karacabey (Endüstri ürünler tasarımcısı), Peyzaj mimarlığı/Prof Dr. Sibel Mansuruoğlu (Akdeniz Üniversitesi) olacağını bildirdiler.

Etkinliğin 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında Odamız Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmesine karar verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin kararını olumlu bularak gerekli girişimlere başladığını açıkladı.