ATSO 13.Grup (Kağıt ve matbaacılık) Meslek Komitesi, kendi meslek dallarında mesleki yeterlilik belgesi alınmasının zorunlu hale getirilmesini önerdi. Komite, Eylül ayı toplantısında ‘Medya, İletişim ve Yayıncılık’ sektörü mensupları için mesleki yeterlilik belgelerinin odamız bünyesindeki Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM) tarafından verilmesinin faydalı olacağını duyurmuş, bu maksatla bir çalışma yapılmasını istemişti.

MESEM Müdürlüğümüzce komiteye, sektörlere yönelik öncelikle tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde mesleki yeterlilik belgelendirme çalışmaları yapıldığı bilgisi verildi. Ancak söz konusu meslek dalları ile ilgili olarak hali hazırda bir mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmediği de bildirildi.

Komite, söz konusu meslek dallarında mesleki yeterlilik belgesi alınmasının zorunlu hale getirilmesi için Odamız MESEM Müdürlüğü tarafından TOBB aracılığıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmasını istedi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu komitenin önerisini olumlu bularak gerekli girişimlere başladı.