ATSO 32.Grup (Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifleri) Meslek Komitesi Eylül ayı olağan toplantısını elektronik ortamda gerçekleştirdi.

Toplantıda; Manisa ili Yunt Dağı’nda bulunan Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından hibe ve kamu kurumlarının desteği ile hayata geçirilen kültürel bir tatil köyü olan Obasya hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan araştırmalarda, bahse konu alanın Asya’dan Anadolu’ya Türklerde mesken konseptini kapsayan butik otel, hobi bahçeleri, müze, atçılık ve okçuluk gibi birçok temayı içerdiğinin görüldüğü ifade edildi.

Komite üyeleri, Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi üyelerinin girişimleri, kamu

kurumlarının (Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Belediye Ticaret ve Sanayi Odası, Valilik) destekleri ile hayata geçirilen bahse konu projenin bir benzerinin Antalya bölgesinde hayata geçirilmesinin, atıl durumda olup, tarım arazisi vasfında olan pek çok kooperatifin mağduriyetini giderebileceğini ifade etti.

Komite üyeleri, Manisa’da hayata geçirilen Obasya Projesi’nin detaylarını öğrenmek amacıyla Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na bir yazı yazılması konusunun Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, komitenin önerisi üzerine gerekli girişimleri başlattı.